Beneš avizoval kandidaturu na předsedu již před Vánoci. Dlouholetý předseda okresního i krajského svazu Stanislav Kaláb s ještě větším předstihem ohlásil, že o další mandát se už ucházet nebude. Benešovým protikandidátem by měl být dosavadní místopředseda OFS Olomouc Josef Ondroušek. Uzávěrka přihlášek je ale až 11. března.

Tým, který by měl po případném úspěchu ve volbách s Benešem spolupracovat, byl dosud obestřen tajemstvím. „V minulosti docházelo k situacím, že kandidáti před valnými hromadami čelili sérii nepříjemných osobních útoků. Chodily různé pomlouvačné anonymní maily. Šílené. Tomu chceme alespoň v první fázi předejít,“ vysvětloval v rozhovoru pro Deník Beneš (

Jakub Beneš, předseda spolku SK Olomouc Sigma MŽ, který je majoritním vlastníkem prvoligového fotbalového klubu.
Kandidát ze Sigmy Beneš: Fotbal je pokřivený. Lidem chodily anonymní maily

Ve čtvrtek však mladý právník na sociálních sítích jména odtajnil. O místa ve výkonném výboru se spolu s ním budou ucházet Karel Šrámek (Šternberk), Karel Kulatý (Horní Loděnice), Martin Černý (Uničov), Miroslav Suchý (Troubelice), Tomáš Zapletal (Mladeč), David Kubík (Huzová) a Dušan Gargulák (Libavá).

„Osobně věřím, že mám Okresnímu fotbalovém svazu Olomouc co nabídnout. Potěšilo mě, že ve vzájemných debatách kluby ukázaly zájem o vývoj okresního i českého fotbalu a vybraly ze svých řad osobnosti, které by rády viděly ve výkonném výboru,“ uvedl Beneš na webu Sigmy.

Na sociálních sítích zveřejnil také program. Jeho styčnými body jsou maximální servis pro jednotlivé kluby okresu, podpora fotbalu na všech úrovních, podpora náboru rozhodčích i mládežnických trenérů a jasné vymezení proti korupci.

„Naprosto klíčový je pro fotbal rozvoj mládeže. Naší prohrou je každá obec a každé hřiště, kde činnost oddílu zaniká. Podpoříme různé formy náborových a propagačních akcí tak, aby si fotbal i nadále udržel postavení nejoblíbenějšího českého sportu. Chceme také diskutovat nad zatraktivněním formátu okresních soutěží a udělat je tak zajímavé pro nejztrátovější věkové kategorie,“ píše se v prohlášení.