Olomoucký brankář bojuje v Trnavě o místo s Pavolem Kameschem, bývalým gólmanem Sigmy

„Pokud bych odchytal patnáct zápasů za půl roku, bylo by to skvělé,“ říká Vojáček.

O víkendu začíná slovenská Corgoň liga a Trnava hraje doma proti Zlatým Moravcům. Za oba týmy by mohli nastoupit brankáři, kteří v české lize začínali v Sigmě – v domácím dresu Jan Vojáček, za hosty Jindřich Skácel.

Jak se vám v Trnavě zatím líbí?
Mám se dobře, zatím. Všechno je v pohodě, zatím se to vyvíjí dobře. Vypadá to, že bych se mohl dostat do brány. Což by bylo skvělé, protože proto jsem šel pryč. Abych chytal. Zatím se to vyvíjí dobře, jenom si přeju, aby to tak pokračovalo dál.

Jak je to ve Spartaku s exolomouckým brankářem Pavolem Kameschem? Měl odejít do Řecka.
Vypadá to, že zůstane.

Takže to bude pro vás složité. To budete mít podobné jako v Olomouci, že budete muset vytlačit zkušenějšího kolegu.
No, tak snažím se o to už měsíc a půl. Myslím, že se mi to docela daří. Uvidíme.

Jste rád, že jste se přesunul na Slovensko? Měl jste i jiné možnosti.
Zatím jsem rád. Když vidím, že jiným klukům to z nějakých důvodů nevyšlo a nakonec nikam do ciziny neodešli. Je to těžké, prosadit se někde v zahraničí. Pokud bych odchytal patnáct zápasů ve slovenské lize, tak by to bylo skvělé.

Trnava má fanoušky, kteří bývají hodně slyšet. Jak se na tohle těšíte?
Na to se hodně těším. Viděl jsem nějaké šoty z jejich zápasů, co hráli na podzim. A bylo to velice sympatické. Diváci jsou tam fakt výborní.

K tomu je Spartak momentálně špičkový slovenský klub.
Je o co hrát. Jsme v semifinále poháru, kdyby se to povedlo, tak jdeme do předkola Poháru UEFA. A jsme po podzimu třetí v Corgoň lize. Takže je o co hrát, motivace je velká.

Jak se vám na Slovensku zamlouvá fotbal? V Česku se říká, že Corgoň liga je slabší než Gambrinus liga.

Tam se hraje úplně jiný styl fotbalu. U nás je to více založené na důrazu, větší jednoduchosti, dlouhých balonech. Tam je to spíše o krátkých přihrávkách, možná o menším pohybu a spíš o techničtější hře, která je možná atraktivnější pro diváky. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat.

A je tam fotbal jiný i pro brankáře?
Je to tam založeno více na útočné fázi, ta se preferuje před obranou. Takže abych řekl pravdu, si myslím, že si dost zachytám.