Běží 89. minuta zápasu, když akce Sigmy končí u brankáře Lipčáka. Domácí fandové jásají, Karvinští se chystají rozehrát. Najednou píská rozhodčí Ardeleánu přímý kop pro hosty. Všichni se diví, situaci dobře nevidí ani trenéři.

Přímý kop ale posílá střídající Ordoš neomylně do sítě a zajišťuje hostům aspoň bod. Vítězná série Olomouce je u konce, ale hosté jsou po zápase za remízu hodně rádi.Karviná proti Sigmě

„Je to vydřený, cenný a šťastný bod. Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého, to se potvrdilo. Hlavně jsme ale bojovali s terénem, který byl podle mě neregulérní," poznamenal po zápase trenér Olomouce Leoš Kalvoda, který v Karviné v letech 2008 až 2010 působil. Jaký to pro něj byl návrat?

„Úspěšný. Já se tady dobře znám s Péťou Hortem, Marianem Górniokem i Lubošem Vlkem. Vím, že to tady místní lidi dělají dobře. Na Karvinou vzpomínám vždy rád," ujistil Kalvoda. I na samotný zápas bude asi vzpomínat rád. Sigma byla po sérii osmi výher blízko porážce. Nakonec zachránila aspoň bod.

„Na ten poslední přímák nebyl určen přímo Ordoš, protože do hry zasáhl až jako střídající hráč. V takový moment jde na standardku hráč, který si nejvíc věří a on si asi věřil," zasmál se Kalvoda, který strkanici před domácím vápnem dobře neviděl.

„Opravdu jsem to neviděl, ale pokud někdo fauloval, tak měl být vyloučen, protože balon byl v tu dobu už úplně někde jinde," připomněl Kalvoda správně pravidla.

Neudržel jsem nervy na uzdě, přiznal Trousil

Tím, kdo fauloval, byl nejzkušenější hráč domácích Jan Trousil. Po utkání se k situaci postavil čelem. Jako profík.

„Byla to vyloženě moje blbost. Pokazil jsem klukům zápas," zalitoval nejprve.

„Vím, že to není omluva, ani ji nehledám, prostě jsem neudržel nervy na uzdě. Ten mladý kluk od svého příchodu na hřiště jen provokoval (Chorý – pozn. aut.) a já zkratoval. Ve svých letech bych se neměl nechat vytočit takovým zobákem," potvrdil Trousil, že Chorého poslal na zem, z čehož rezultovala následná standardka pro Sigmu.

Jinak byli domácí v utkání lepším a důraznějším týmem, byť i Sigma předvedla v první půli pasáž, kdy domácí zatlačila. Ve druhé části se ale nedostala vůbec k ničemu. Karvinští mohli své vedení 2:1 potvrdit v závěru zápasu, kdy Hanáci otevřeli obranu, ale nadějné brejky nezakončili. Mrzet musí zvláště obrovská šance mladého Kurušty, který v jasné pozici netrefil ideálně.

„Proměnit něco z těch šancí, mohlo být dávno rozhodnuto. Po tom průběhu nás ztráta bodů hodně mrzí, mohli jsme si připsat skalp největšího soupeře," poznamenal smutně po zápase Jozef Weber. Jinak svůj tým za výkon pochválil.

„Nemám co vytknout, kluci bojovali až do konce, nechali na hřišti všechno. Bylo to hodně náročné, ale mužstvo odehrálo zápas naprosto zodpovědně, nepouštělo Sigmu do šancí. O to víc nás ta ztráta štve," dodal domácí kouč.

MFK OKD Karviná – Sigma Olomouc 2:2 (2:1)

Branky: 3. Trousil, 42. Urgela – 29. Houska, 89. Ordoš. Rozhodčí: Ardeleánu – Nádvorník, Kubr. ŽK: Budínský, Trousil – Vepřek, Ordoš. Diváci: 953.

Karviná: Lipčák – Růžička, Trousil, Janíček, Eismann – Daníček, Skwarczek (70. Juřena) – Hatok (61. Vaněk), Budínský, Zelený – Urgela (84. Kurušta).

Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (76. Varadi), Houska (61. Chorý), Cana, Plšek (46. Ordoš), Navrátil – Vašíček.