„Jsem rád, že jsem mohl být součástí této pohádky o popelce a završit sezónu titulem. Hráli jsme jako jeden muž od prvního zápasu a podle mě jsme zaslouženě ovládli celý turnaj,“ usmíval se Jiří Tichý z vítězného týmu.

Základní skupinu, hranou systémem každý s každým, zvládl nejlépe se 13 body tým Raptors, které do semifinále doprovodil tým Hunters, jenž získal 12 bodů.

Na zbylé čtyři celky čekalo čtvrtfinále, ve kterém se urodilo překvapení, když třetí tým základní části - Mladé pušky - vypadl po bezbrankovém zápase s posledním týmem na penalty. První dva týmy do semifinále doplnil Tichý koutek a Kameník.

Dvě nejlepší mužstva ze základní části zvládla také svá semifinále a hladce postoupila do finále. V souboji o bronz pak zvítězil Tichý koutek nad Kameníkem a po loňském stříbru si připsal znovu pódiové umístění.

Samotné finále bylo zrcadlem prvního utkání těchto soupeřů ze skupiny (0:2 zvítězil tým Raptors). Hunters aktivně dobýval branku Raptors, který však pozorně bránil a spoléhal především na rychlé brejky.

Ve finále jako první skóroval v červeném hrající Hunters a o minutu později přidal druhý gól. Raptors v závěru zápasu stihl už jen korigovat na 1:2.

Hunters jim tak oplatil porážku ze skupiny a zaslouženě po závěrečném hvizdu zvedl pohár pro vítěze.

„Tento rok byla konkurence opět o stupeň vyšší, navíc se mi líbil systém zápasů, protože teoreticky i poslední tým základní skupiny měl možnost turnaj vyhrát. Motivace proto nikomu nechyběla a jsem rád, že jsme turnaj zvládli vyhrát. Po loňském třetím místě máme z prvenství všichni velikou radost,“ sršel spokojeností Milan Ďurina, další hráč Hunters.

Pro diváky bylo připraveno občerstvení, hudební kulisa, fotograf a tombola o ceny v hodnotě čtyř tisíc korun. Vše si pochvaloval i organizátor celé akce Lukáš Krbeček.

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným týmům za předvedené výkony, protože byly k vidění krásné akce i branky. Dále patří poděkování také fanouškům, kteří dorazili, všem lidem, kteří se na přípravě turnaje podíleli, a v neposlední řadě také našim partnerům. Všichni jsme rádi, že se turnaj obešel bez zranění a jako každý rok jsme si všichni zpestřili konec roku sportem,“ uzavřel. (spo)