Nešlo je přehlédnout ani přeslechnout. Muži, ženy, děti ve žlutomodrých dresech s trumpetami mířící krátce po poledni na jediné místo v Olomouci. Do restaurace poblíž Dolního náměstí.

„Dnes tady budou mít až do večerního zápasu celou restauraci pouze pro sebe. To samé v neděli," sdělila nám jedna ze servírek. V kurzu je především klasika – české pivo a svíčková.

„U nás ve Stockholmu se sice čepuje i český Staropramen, ale Pilsner Urquell, který tady máte, je mnohem lepší," zhodnotila skupinka čtyřicátníků kvalitu chmelového moku.

Švédský Spiderman věří ve výhru

Skandinávci dávno nejsou pouze hokejovým národem, což nám potvrdil i „švédský Spiderman" Jonas z Göteborgu, který měl na sobě jednoznačně nejoriginálnější úbor ze všech jeho kolegů.Pouták - eurozápisník

„Moc se těšíme, pro nás je svátek už to, že jsme se kvalifikovali, takže si to v Olomouci chceme hlavně užít," vysvětloval.

Krásy hanácké metropole však ještě objevovat nestihli, po dlouhé cestě vlakem přijeli teprve včera večer a stihli na hotelu zhlédnout alespoň zápas Německo – Srbsko.

Přestože na úvod Švédy se silnou Itálií nečeká nic lehkého, vidí Jonas vyhlídky svého týmu optimisticky.

„Vyhrajeme 2:1," tipoval se smíchem a vzápětí o něco vážněji dodal, že budou rádi, když vstřelí aspoň gól.

Při dotazu, kdo ho vstřelí, odpověděl jasně: „Guidetti. Nemáme v týmu jinou hvězdu, ale věřím, že budou kluci bojovat."

Když sympatický mládenec zjistil, že jsme novináři z Olomouckého deníku, uzavřel náš rozhovor se slibem, že zítra ráno poběží do trafiky pro první výtisk.

Na Hané fanoušci Švédska zůstanou ještě do nedělního zápasu, poté je čeká zpáteční cesta vlakem.

Autor: Michal Kvasnica