Turnaje, který stejně jako letní verzi organizuje dvojice Vlastimil Fiala a Jan Krajčovič, se letos zúčastní 35 družstev.

„Tento počet znamená, že jsme největším halovým turnajem v Olomouckém kraji. Jsme moc rádi, že se stáváme určitou vánoční tradicí. Příští rok bychom rádi pokořili čtyřicítku účastníků," řekl Fiala.

Další nárůst počtu týmů však s sebou nese i organizační změny.

„Tento ročník je přelomový hned v několika směrech. Kvůli počtu přihlášených týmů jsme turnaj tentokrát museli rozdělit do dvou hal," prozradil Fiala.

Hlavním stanovištěm bude hala Dukly Olomouc na Šibeníku, kde se odehraje většina zápasů v základních skupinách a také nedělní vyřazovací boje. Dvě základní skupiny se však budou hrát v sobotu dopoledne také v Čajkaréně, která byla dějištěm předchozího ročníku.

V minulosti Finocup pravidelně lákal i zvučná fotbalová jména a ani letos by to nemělo být jinak. Loni se hrál na turnaji například i reprezentační záložník Martin Pospíšil (dnes hráč Jablonce), nebo další odchovanec olomoucké Sigmy Jan Navrátil. Nejlepším střelcem se stal další sigmák Jan Schulmeister. Z celkového triumfu se ovšem spolu s týmem Dickies radoval jiný olomoucký fotbalista David Houska.

„Pro účastníky je připravena řada hodnotných cen. Hlavním mottem však zůstává zúčastnit se, potkat se s přáteli a připít si na Vánoce a Nový rok. Víme totiž, že Finocup je místem, kde se má možnost setkat spousta lidí, kteří by jinak neměli příležitost se vidět," uvedl Fiala.

Turnaj startuje v obou halách v sobotu v 8 hodin. Vyvrcholením turnaje budou finálové boje v neděli odpoledne v hale Dukly.