Domácí tým se nepoložil ani za nepříznivého stavu a zápas dokázal rozhodnout brankou v nastaveném čase.

„Zatím dostáváme gólů jak máku. Když ale v každém zápase dáme o gól víc než soupeř, tak to bude super," prohlásil dvaatřicetiletý krajní bek.

Spadl vám velký kámen ze srdce, že jste zápas ještě v posledních minutách otočili na 4:3?
Samozřejmě spadl. Ale každopádně si myslím, že to byl atraktivní zápas pro diváky. Na lavičce se o některé nejspíš pokoušel infarkt, ale já si myslím, že jsme ukázali sílu, když dokážeme otočit dvakrát nepříznivý stav. Ten zápas bych bral pozitivně.

Dostat doma tři góly od Jihlavy ale asi není moc dobrá vizitka pro olomouckou defenzivu, souhlasíte?
Není, zatím dostáváme gólů jak máku. Když ale v každém zápase dáme o gól víc než soupeř, tak to bude super. Jihlava ale měla smrtící brejky a třikrát nás potrestala. Oni to tak hrají a my jsme si to nepohlídali, ale zaplaťpánbůh za to, že jsme dali o gól víc a máme tři body, protože pro nás jsou extra důležité.

Vlastimil Vidlička (uprostřed) a gólman Martin Blaha už bezmocně sledující míč mířící do branky

Vlastimil Vidlička (uprostřed) a gólman Martin Blaha už bezmocně sledující míč mířící do branky. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Jihlava do zápasu vstoupila lépe. Čekali jste, že budou mít tolik šancí?
Já myslím, že my jsme diktovali tempo a oni chodili do brejků, které jsme si bohužel nepohlídali. Prostě udeřili z toho, co mají nejsilnější a to byla naše chyba. Jinak si ale myslím, že tempo jsme udávali my a myslím, že jsme hráli dobře.

Jak vám fungovala spolupráce v obraně? Vypadalo to, že to občas úplně neklapalo.
Při jedné šanci jsme se s Koudym (Václav Koutný, pozn. red.) nedomluvili. Já jsem na něj křičel, že má jít na první tyč, on se na mě díval, že mám jít já, takže tam byl trochu takový komunikační šum. Možná to bylo tím, že jsme po dlouhé době hráli spolu, ale zaplať pánbůh, že jsme to zvládli a dneska si to asi užijeme.

Cítili jste, že výhra je nutností i pro to, aby trenér Kotůlek mohl pokračovat u mužstva?
O tom jsme se ani nebavili. Prostě jsme cítili, že tři body jsou strašně důležité, protože máme bodů málo. Museli jsme za každou cenu urvat vítězství a to se naštěstí povedlo. Sedm gólů, vítězství na naší straně, takže já doufám, že fotbal se líbil.

První poločas byl možná trochu rozpačitý taky v tom, že fanoušci uspořádali protest. Jak jste se na to dívali jako hráči?
My to samozřejmě vnímáme, ale nic s tím neuděláme, protože to je věc vedení. My můžeme poděkovat lidem, kteří přišli a kteří fandí. Samozřejmě víme, že hra není kolikrát ideální, ale my se snažíme hrát na sto procent a já doufám, že oni to ocení. Já je trošku chápu, my s tím ale nic neuděláme a to jde mimo nás. My se musíme soustředit na sebe, abychom sbírali body, a potom si myslím, že lidi budou spokojení.

Vy jste měl během prvního poločasu výměnu názorů s několika fanoušky, kteří seděli dole na tribuně. Asi to pro hráče není úplně příjemné, že?
Není. Tam jsou čtyři kluci, se kterými jsme měli výměnu názorů, už když jsme tady hráli na jaře se Spartou (usmívá se). Ale myslím, že ve vší slušnosti. Po zápase jsem za nimi byl a plácli jsme si. Já chápu, že fanoušci občas mají na tribuně nervy (směje se). Ale my jsme prostě taky jenom lidi, chyby se dělají a já doufám, že to fandění bude jenom pozitivní, protože když oni fandí, tak nám se hraje líp.

SOUVISEJÍCÍ: Skandování, ticho a odchod. Fanoušci Sigmy protestovali