Na tyhle zápasy se většinou mládežničtí fotbalisté těší. Vložené středeční kolo znamená dřívější odchod ze školy. Co si ze svého mládí pamatuji, raději jsem jezdil ven, protože byl sraz dříve.

Jako první nastoupil starší dorost už od 13.30. A domácí Uničov, kterému patřilo před zápasem třetí místo, nakročil do utkání s prvními Vítkovicemi lépe. Už ve třetí minutě vedl. Jenže pak hosté zabrali a díky dvěma brankám rychlonohého Enebiho, mezi jehož trefy se ještě vměstnala ta od Rygola, prohrávali o poločase 1:3.

Ve druhé půli ale zabrali. Hned po dvou minutách snížil Lukáš Bittner. Nakonec se domácím podařilo třináct minut před koncem srovnat z přímého kopu, který trefil přes zeď k tyči Jakub Šimek.

Vyrovnávací gól Uničova na 3:3 | Video: Michal Muzikant

Pro Uničov přišla ještě nepříjemnost v poslední desetiminutovce, kdy soupeř nepříjemně přišlápl kotník Martinu Ptáčníkovi, který zápas nedohrál, a na hrot musel na poslední minuty náhradní brankář, aby domácí nedohrávali v deseti. Během toho ještě mohli rozhodnout, ale samostatný nájezd neproměnili.

V závěru ještě na hřišti mírně vzplály emoce mezi protihráči, ale nakonec se oba celky rozešly smírem 3:3.

Skvělý poločas mladíků

Zato mladší uničovský dorost prožil skvělý poločas. Chodil do nebezpečných rychlých protiútoků a nastřílel za pětačtyřicet minut čtyři branky a k tomu ještě břevno. Ve druhé půli už žádná gól nepadl, a tak Uničov zvítězil 4:0.

Penalta Uničova | Video: Michal Muzikant

Starší dorost

SK Uničov - MFK Vítkovice 3:3 (1:3)

Branky: 3. Mykolenko, 47. Bittner, 77. Šimek - 10. a 26. Enebi, 14. Rygol.

Rozhodčí: Dokoupil - Vláčil, Běhal. ŽK: Kropáč, Šembera, Šimek, Bittner - Kalafut, Střižík, Eke, Hloch. Diváci: 40.

Uničov: Kropáč - Šembera, Šimek, Melicherík (46. Drlík), Ptáčník (85. Derevianko), Suchánek, Kovář (46. Třeštík), Běhal, Bittner, Vojtek, Mykolenko (70. Vláčil). Trenér: Zdeněk Třeštík.