Zlín, který nastoupil v sestavě s například i v první lize známým gólmanem Holým nebo záložníkem Fantišem, šel do vedení už v 10. minutě.

Po chybě v defenzivě Holice vystřelil domácí Vít Mlýnek a přesně trefil mezeru mezi nohama brankáře hostů. Holice mohla v prvním poločase srovnat, ale Vychodil svou velkou šanci neproměnil.

Hned v úvodu druhého poločasu zvýšil z penalty na 2:0 Blanař a třígólový trhák zařídil Zlínu Masař, který vystřelil nádherně do rohu Muchovy brány. Stejný hráč přidal HFK i poslední direkt, když využil chyby v rozehrávce a stanovil tak konečné skóre na 4:0.

Podle trenéra HFK Jiřího Derca se opakuje úvod sezóny, kdy se olomouckému týmu vůbec nedařilo.

„Zápas jsme si vyloženě prohráli sami individuálními chybami. Prostě jsme to soupeři dnes zjednodušili. Jsou to věci, které kopírují začátek sezóny. Nekoncentrovanost, individuální přístup hráčů, na tom jsme vyhořeli," hodnotil nepovedené utkání kouč Holice.

„V prvním poločase jsme měli jednu velkou šanci, kdy jsme mohli srovnat, ale bohužel se nám to nepovedlo. O přestávce jsem nabádal hráče, aby nedělali zbytečné chyby, a pak hned udělá další hráč velkou chybu, kterou vytvořil Zlínu penaltu. To se nedá pochopit a hraje se pak těžko," pokračoval Derco.

HFK tak prohloubil svoji mizérii ve venkovních zápasech. Ze sedmi utkání odehraných na hřišti soupeře vytěžil pouhopouhý jeden bod. „Je to o nezodpovědnosti hráčů za vlastní výkon. Ty chyby se pořád opakují, je to o hlavách," hodnotil situaci trenér HFK.

„Přijde mi, že někteří hráči si vůbec neuvědomují, že je to třetí nejvyšší fotbalová liga u nás a nepřistupují k tomu tak, jak by měli. Nějací takoví hráči musí z klubu odejít, protože takhle to dál nejde," zakončil důrazně Derco.

FC Fastav Zlín B – 1. HFK Olomouc 4:0 (1:0)

Branky: 68. a 87. Masař. 10. Mlýnek, 49. Blanař. Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Slaminka. ŽK: Vychodil. Diváků: 85.

Zlín B: Holý – Michálek, Malý, Bačo, Blanař (81. Stuchlík), Žůrek, Mlýnek Vít (76. Petřík), Fantiš (46. Mlýnek Martin), Vašulka, Malenovský, Masař. Trenér: Jan Jelínek.

HFK: Mucha – Bernard (67. Krejčí), Buček, Pyclík, Vychodil (85. Wolf), Rýdel (60. Marek), Krumpolc, Přikryl, Bořil, Řehák, Horka. Trenér: Jiří Derco.

Autor: Tomáš Macák