Utkání předcházelo předání poháru domácímu celku za celkové vítězství v Okresním přeboru a postup do I. B třídy a také ocenění Jaroslavu Pospíšilovi – nejlepšímu střelci soutěže.

Samotné utkání začalo nečekaně zostra a domácí se hned z první akce dostali do vedení, když skóre otevřel na jaře jeden z nejlepších hráčů v dresu domácích Jiří Jabůrek.

Utkání, ve kterém již oběma celkům o nic kromě bodů nešlo a sledovalo ho 150 diváků, se od té chvíle vedlo ve velmi nervózním duchu. Hosté se nestačili z prvního gólu ještě ani vzpamatovat a v 11. minutě přišel další direkt opět z kopačky Jiřího Jabůrka.

Hosté hru otevřeli a začali být také velmi nebezpeční a často zaměstnávali syna házenkářské legendy Lenky Černé – Davida Černého v domácí brance.

Ten prokázal své kvality a prezentoval se několika skvělými zákroky. Domácí mužstvo hrající v silně omlazené sestavě se snažilo odpovídat hezkým kombinačním fotbalem, a tak byly skutečně k vidění šance na obou stranách.

Jednu z rychlých domácích akcí zakončil třetím gólem po nádherné střele Milan Svačina, v probíhající 24. minutě tak již byl stav utkání 3:0. V závěru poločasu unikl Josef Macenauer a lišácky završil poločasový účet na 4:0.

V úvodu druhé půle domácí ještě více omladili sestavu, ale hře to neublížilo – stále byla k vidění velmi otevřená, ale i nadále zbytečně nervózní kopaná.

V 51. minutě viděl hlavní rozhodčí Damek ruku bránícího hráče a z nařízené penalty se nemýlil italský hráč v domácích barvách David Baccini – 5:0.

V následujících minutách měli domácí na kopačkách několikrát šanci na navýšení skóre, ale Kovář, Pospíšil, Švéda i další ve svých šancích neuspěli.

A tak přišel zákonitý trest v podobě branky na druhé straně, kdy se uvolnil Sáblík a pohotově přestřelil domácího brankáře Malinku, který nastoupil do druhé půle a korigoval na konečných 5:1.

Domácí hráči Velkého Týnce tak přesvědčivou výhru ukončili více než úspěšnou sezonu korunovanou zaslouženým postupem do I.B třídy, když po většinu času vedli tabulku a svého největšího soka v boji o postup hráče Velké Bystřice dokázali v obou zápasech porazit.

Nastříleli také největší počet branek – v 26 utkáních rozvlnili síť soupeřových brankářů celkem 90krát, přičemž nejpevnější obranu měla naopak konkurenční Velká Bystřice.

Nejlepší střelec soutěže Jaroslav Pospíšil si nakonec zapsal 30 přesných zásahů a v tabulce střelců porazil exligového Tomáše Čapku o 8 branek.

TJ Sokol Velký Týnec – Sokol Babice 5:1 (4:0)

Branky:1. a 11. Jabůrek, 24. Svačina, 41. Macenauer, 51. Baccini – 82. Sáblík. Rozhodčí: Jakub Damek. ŽK: Jabůrek – Šrámek, T. Kršek, Sáblík.
Velký Týnec: Černý (46. Malinka) – Dosoudil, Lakomý, Baccini, Dobrovič, Saitz, Jabůrek, Koláček (Švéda), Macenauer (Kovář), Svačina, Pospíšil. Trenér Lukáš Magna. Babice: Čada – Kovář, Schneider, Kymlička, Dolák, Sáblík, Šrámek, Vacula, Spáčil, M. Kršek, T. Kršek. Trenér Miloš Vaňák.