Španělská družina si přivezla z Hané před týdnem náskok 1:0 a zřejmě jen absolutně mimořádný výkon Sigmy v kombinaci s porcí štěstí by mohl způsobit vyřazení superfavorita.

Hanáci se však naděje nevzdávají, ať je jak chce titěrná. Vždyť zázraky se někdy dějí.

Že by snad raději šetřili hráče na důležitý nedělní ligový duel proti Bohemians, to trenér Jílek vyloučil.

„Jako že bychom postavili šest nových hráčů a najednou to půjde? Takhle to nefunguje. Zápas v Seville je svátek. Naše tíživá situace v lize na něj nebude mít vliv. Chceme odehrát důstojný zápas a pokud bychom měli vypadnout, tak po kvalitním výkonu. To je lepší i směrem do ligy,“ řekl.

Jenže, jaký recept najít na věhlasného soupeře? V Olomouci se vcelku podařilo eliminovat zbraně soupeře nasazením na hranici možností. Před vlastními fanoušky však Sevilla bude zřejmě ještě silnější.

„Čekám vyšší aktivitu a možná i kvalitu, ale budeme to chtít domácím co nejvíc znepříjemnit. Chceme hrát aktivně a prezentovat se stejným výkonem jako doma, ověřili jsme si, že to lze,“ řekl kouč Jílek.

Trenér Sigmy Václav Jílek
Jílek v Seville: Není se na co šetřit, trápení v lize teď nebude hrát roli

NEJLEPŠÍ FANOUŠCI VE ŠPANĚLSKU

Ovšem půjde to i v kotli sevillského stadionu? Ten není nejnovější, ale dojem udělá na první pohled. A atmosféra, ta bývá tradičně elektrizující.

„Naši fanoušci jsou nejlepší ve Španělsku prohlásil,“ trenér domácích Pablo Machín.

Není to zdvořilostní lichotka. Když „Sevillistas“ spustí svůj podmanivý chorál Himno del centenario (opravdu stojí za to vyhledat na internetu), běhá člověku mráz po zádech.

A není rozhodující, že není plno. Ve čtvrtek má dorazit asi 25 tisíc fans, tedy zhruba polovina kapacity stadionu.

„Bude to těžké. Pokud chceme postoupit, musíme tady vyhrát. Ani před domácím nám nikdo nevěřil, že by se to mohlo podařit a nakonec to bylo blízko. Chybělo možná pár centimetrů,“ říkal záložník Šimon Falta, který byl před týdnem zřejmě nejlepším hráčem Sigmy. „Jsou to největší zápasy v kariéře. Těším se na to,“ dodal.

I Machín zdůraznil, že Sigma jeho týmu způsobila v prvním utkání problémy, a tak nechce nic podcenit.

„Ukázali nám, že jsou dobrým týmem. Musíme se na tento zápas všichni soustředit. Hráči, trenéři i fanoušci. Je pro nás ohromně důležitý. Sezonu jsme začínali extrémně brzy a teď jsme před splněním našeho cíle,“ připomněl Machín, že Sevilla začala svou pouť už ve druhém předkole.

Šimon Falta
Falta před Sevillou: Jsou šikovnější, máme ale jiné přednosti

BEZ STOPERA JEMELKY

Olomouci bude chybět oproti prvnímu zápasu stoper Václav Jemelka. Bolavé tříslo, kvůli němuž střídal v lize v Jablonci, ho na trávník nepustí.

„Letí s námi jen jako fanoušek, to si můžeme říct na rovinu,“ prozradil Jílek. Jemelkovo místo vedle Štěrby s největší pravděpodobností zaujme Roman Polom.

„Bude to pro něj výzva, ale od toho tady ti hráči jsou tady od toho jsou, aby v případě potřeby zaskočili a plnohodnotně nahradili ty stávající,“ řekl Jílek.

Zbytek kádru je v pořádku. V Olomouci zůstal jen obránce Chvátal s vykloubeným ramenem a stále nedoléčený Václav Pilař, který by se po svalovém zranění snad mohl ukázat snad v neděli.

Sestava Sevilly je znovu velkým otazníkem. V lize proti Villarrealu hráli jen tři borci ze sestavy v Olomouci a trenér Machín nejspíš základní jedenáctku protočí i nyní.

Určitě nebudou hrát zranění Amadou a Escudero. Ten si v neděli vykloubil loket a čeká ho výrazně delší pauza.

Václav Jemelka
Jemelkova smůla. Klíčový obránce Sigmy přijde o velký zápas

Sestava Sevilly?
Vaclík – Berrocal, Gnangnon, Gómez – Vidal, Banega, Gonalons, Arana – Sarabia, Ben Ydder, Nolito.
Trenér: Pablo Machín

Co potřebuje Sigma k postupu?
Po domácí porážce 0:1 musí olomoučtí fotbalisté k postupu do základní skupiny Evropské ligy v Seville zvítězit. V případě výhry 1:0 by následovalo prodloužení, eventuelně penaltový rozstřel. Jakákoliv jiná výhra o jednu branku posílá dál Sigmu na základě pravidla o gólech vstřelených venku.