„Očekávám atraktivní utkání a bouřlivé prostředí, ostatně jako vždycky," míní olomoucký trenér Leoš Kalvoda.

Velmi nepříjemným faktorem sobotního utkání bude extrémní počasí, teploty budou šplhat až ke čtyřiceti stupňům. „Podmínky budou těžké pro oba týmy. My jsme včera v tom horku trénovali a bylo to opravdu náročné," upozornil Kalvoda.

Sigma může jít do zápasu s otevřeným hledím, neboť v posledním souboji u Klokanů vyhrála 2:0. Celková zápasová bilance v Praze je naprosto vyrovnaná – čtyřikrát v historii ligy zvítězila Sigma, čtyřikrát zápas skončil remízou a stejný počet utkání skončil výhrou domácích.

„Bez ohledu na počasí do Ďolíčku jedeme s tím, že chceme bodovat. Ve stejné situaci je však i Bohemka," uvedl lodivod Sigmy.

U obou týmů se očekávají změny v sestavě. Sigmu tlačila bota hned na několika postech a dá se očekávat, že trenér sestavou zamíchá – má k dispozici takřka kompletní kádr. „Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku, ovšem problém nastal u Vojty Štěpána. Zkolabovala mu manželka, babičky jsou na dovolené a nemá se jim kdo starat o dítě. Je to čerstvé, ale asi bude muset zůstat doma," poodhalil Kalvoda.

Škerle za Klokany nenastoupí

To v kádru Bohemians jedna změna určitě nastane, neboť nebude moci po dohodě klubů nastoupit Aleš Škerle, který je v Praze na hostování.

„S tím jsme se naučili žít," uvedl lakonicky trenér Roman Pivarník, jenž po nedobrovolném odchodu z Olomouce usedl právě na lavičku Bohemians 1905.

„Náhrady za Aleše tam máme, takže věřím, že se nám podaří ho adekvátně zastoupit. Navíc obrovským pozitivem je, že máme více variant v útoku, kde pokaždé nastoupil jiný útočník, každý potřebuje stabilizovat, ale i bojovat o sestavu. Kvalitu dopředu rozhodně máme," dodal pro klubové stránky Bohemians 1905 kouč, který bude sázet na bývalou brankářskou jedničku Sigmy Zdeňka Zlámala.

Sigmu po návratu mezi českou fotbalovou elitu trápí zatím stejný problém jako v sestupové sezoně 2013/14 – prostupná obrana. Ve dvou zápasech inkasovali „modří" pět gólů, z toho většinu po chybách obránců.

„Musíme se vyvarovat individuálních chyb, i když jsme jich za ty dva zápasy neudělali mnoho. Ovšem když už jsme ji udělali, a to je rozdíl oproti druhé lize, tak nás soupeř vždy potrestal," uvědomuje si slabinu svého týmu Kalvoda.

Pozitivní útočná vozba

Pozitivním prvkem hry Sigmy v novém ročníku Synot ligy je zatím útočná vozba. I přes to, že ani v jednom zápase se neprosadili kovaní útočníci, měla Sigma mnoho příležitostí ke skórování. Aby však začala sbírat body ve velkém, musí zapracovat na proměňování svých šancí.

„Já neproměněné šance považuji za stejnou chybu jako zkrat v obraně. Ovšem rozdíl je v tom, že když neproměníme šance, tak pořád můžeme remizovat, ale po chybě v obraně zkrátka inkasujeme a prohrajeme, tak jako se nám to stalo doma s Příbramí," uvažoval trenér Kalvoda.

„Zahradníček v závěru mohl a měl rozhodnout, neproměnil, a následně jsme po chybě dostali gól na 2:1. Ale první gól padl také po naší strašidelné hrubce, to jsou školácké chyby," je si dobře vědom nedostatků.

Utkání v Ďolíčku začne v sobotu v 17.00. Oba soupeři neměli ideální vstup do sezony, proto se očekává boj o každý metr hřiště, oba týmy potřebují každý bod k dobru.

„Podle mých zpráv o víkendu Bohemka nastoupí v největší síle, co má, to nás ale neomlouvá. My tam jedeme bodovat. Pokud se však domácím nevyrovnáme v bojovnosti a nepodáme výkon na hranici svých možností, tak nemáme šanci," uzavírá Kalvoda.

Autor: Marek Valko