Po rozpačitém začátku sezony se fotbalisté olomoucké Sigmy výsledkově rozjeli a o víkendu dokonce na chvíli vedli ligovou tabulku.

Od předchozí reprezentační přestávky Hanáci vyhráli nad mistrem z Liberce, vždy ambiciózní Spartou a naposledy zvládli i další těžký zápas v Boleslavi. Na vedoucí Jablonec ztrácí druhá Olomouc pouhé dva bodíky, Michal Ordoš útočí s osmi góly na špici žebříčku nejlepších kanonýrů.

Na Hané by mohla panovat idyla. Pravdou je však spíše pravý opak. Ve čtvrtek na zasedání klubového představenstva rezignoval na svůj post jeho místopředseda Robert Runták a hovoří se o zásadním názorovém rozkolu ve vedení Sigmy.

„Své důvody jsem sdělil předsedovi představenstva i členům dozorčí rady a záležitost považuji za ukončenou. Je to pro mě interní záležitost klubu, takže bych se 
k tomu ani vyjadřovat moc nechtěl. Nepřijde mi to správné," uvedl Runták.

Spory s dalšími šéfy?

V zákulisí se hovoří o sporech Runtáka s předsedou představenstva Josefem Lébrem a především s druhým místopředsedou Jaromírem Gajdou.

Vedení Sigmy se k celé záležitosti nebude vyjadřovat vůbec. Pouze na klubovém webu uveřejnilo strohé oznámení, že Runták rezignoval na pozici ve vedení, ale zůstává akcionářem i sponzorem klubu.

„Sigmu budu podporovat dál, protože z mého pohledu to není jen o nejužším vedení klubu, ale o spoustě zaměstnanců, trenérech, hráčích. Rozhodně ze Sigmy neodcházím, jen se změní moje pozice," řekl Runták.

Návrat nevylučuje

Rozhodnutí o rezignaci na post v nejužším vedení označil Runták za jednu z nejtěžších věcí v životě. Pro uklidnění situace a další fungování klubu to však podle něj bylo nezbytné opatření.

Zároveň nevyloučil, že by se 
v budoucnosti do vrcholného klubového managementu mohl vrátit.

„Věřím, že v budoucnu by tato doba mohla nastat," prohlásil.

ČTĚTE TAKÉ: Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě, přiznal Runták

Runták zastával pozici místopředsedy představenstva od roku 2010. Jako člen vedení tedy zažil i dva největší úspěchy klubu. Zisk českého poháru letos v květnu a následně i červencové vítězství v superpoháru.