A sám střelec? Ten přehnané oslavy mírnil. „Nemyslím si, že jsem spasitel. Prostě mi to tam dvakrát spadlo, což znamená tři body a to je hlavní,“ odmítal roli hrdiny Varadi.

Ten při prvním gólové situaci málem prožil nepříjemné déja vu, když se mu před prázdnou bránou míč podobně jako v úvodním kole sezony na Dukle zamotal pod nohy. Tentokráte se ale Varadi dokázal zorientovat a míč do brány dostal. „Je to moje klasické zakončení. Já to asi nemůžu lehce dokopnout do prázdné brány a musím si to ještě zkomplikovat,“ usmíval se šťastný střelec.

Čekali jste, že to bude s posledním týmem ligy takové trápení?

Věděli jsme, že Žižkov nemá tak špatný tým. Těžko jsme se tam v první půli dostávali. Zaplaťpánbůh, že jsme si ve druhém poločase vytvořili šance a že tam něco spadlo.

Jak si užíváte roli olomouckého spasitele?

Nemyslím si, že jsem spasitel. Prostě mi to tam dvakrát spadlo, což znamená tři body a to je hlavní.

První gól byl trochu kuriózní. Nebál jste se, že je už po šanci?

Tak to je moje klasické zakončení. Já to asi nemůžu lehce dokopnout do prázdné brány a musím si to ještě zkomplikovat. Už se mi to stalo na Dukle v prvním kole. Balon mi skočil mezi nohy, zaplaťpánbůh jsem se ještě stihl otočit a dorazit to.

Zato váš druhý gól byl takřka milimetrový.

Už bylo těžké to nějak zakončit na přední tyč, tak jsem si řekl, že to zkusím lobnout, a naštěstí to i s pomocí tyčky vyšlo.

SOUVISEJÍCÍ: Hrdina Varadi! Dvěma góly porazil Žižkov a spasil Sigmu

I když jste byl nejlepší střelec přípravy, ale v základu nenastupujete. Jak jste to snášel?

Pro hráče je to vždycky těžké. Ale jsme profesionálové. To si musí každý vytrpět a bojovat o tu šanci a trénovat dál.

Ve druhé půli jste začali hrát trochu jinak. Co vám trenér o přestávce říkal?

Já jsem v šatně nebyl, protože jsem se rozcvičoval. Takže nevím, co se dělo. Trenér ale asi spokojený nebyl, tak jsme tam šli dva z lavičky. Naštěstí ta střídání vyšla. Každopádně jsme věděli, že musíme dát první gól. Viktorka pak bude muset hrát dopředu a vzadu to otevře.

ČTĚTE TAKÉ: Heinz s Ordošem v záloze? To nefunguje, připustil Uličný

V závěru jste si ještě zápas trochu zkomplikovali. To snížení asi bylo zbytečné?

Ano. Měli jsme si to pohlídat a dohrát zápas úplně v klidu. Jeden hráč tam zůstal úplně volný. Ale myslím, že jsme to nakonec dohráli celkem v pohodě.

Pomohou vám tyto góly do základní sestavy?

To nezáleží na mně. Ale každopádně mé sebedůvěře to určitě pomohlo. Doufám, že to pomůže i zbytku týmu a půjdeme nahoru.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK