„Byla to stoprocentní šance. Balon se točil ven od brány, já ho tam chtěl dát špičkou, ale odrazilo se mi to do stehna. Beru to na sebe, protože tahle šance nám mohla zajistit tři body,“ litoval Varadi, kterému prý situaci zkomplikovala teč bránícího hráče. „Nechci se vymlouvat, ale těsně přede mnou to někdo tečoval. Kdyby ne, tak to jen uklidím do brány,“ dodal.

Olomouc měla zejména ve druhé půli územní převahu a velké množství standardních situací, přesto potvrdila své střelecké trápení na půdě soupeřů. V součtu s minulou sezonou dala venku jediný gól v sedmi zápasech.

„Dnes jsme si měli odvézt tři body. Měli jsme asi dvacet standardek a z toho musíme dávat góly,“ zlobil se Varadi.

Z jeho pohledu se však na hře Olomouce projevilo také neznámé prostředí na atletickém stadionu Juliska.

„Bylo to pro nás nové prostředí. Stadion je tu takový atypický, to k té hře z naší strany asi trochu přispělo. Já bych tu dělal atletiku. Je to sice historické místo a Dukla tu dokázala postoupit do ligy, takže je to asi dobrý stadion, ale mně se tu nehrálo dobře,“ řekl.

Byla nebyla Vorlova ruka

Olomouc se kromě Varadiho šance dožadovala také pokutového kopu za to, že střelu Jana Navrátila zablokoval kapitán Dukly Jan Vorel rukou.

„Ruka to byla, ale byla u těla. A pravidla jsou dnes v podstatě jasná, že když je ruka u těla, tak se nepíská. Rozhodčí to viděl jasně, že tam z mé strany nebyl žádný aktivní pohyb a že to bylo nastřelené. Byl jsem v klidu,“ konstatoval Vorel.

Pro bývalého hráče Blšan a Slavie to byl první ligový zápas po čtyřech letech. „Léta se zastavit nedají, takže rychlostně je to horší, ale myslím, že z pohledu defenzivy jsme to dnes jako mužstvo zvládli. Ve druhé půli jsme asi n

a 25 minut vypadli z role. To byla nováčkovská daň. Olomouc na nás vylezla a my jsme znervózněli a do hry se nedostávali,“ líčil dvaatřicetiletý stoper.

Právě zkušenosti prý byly hlavním faktorem, proč Dukla dnes nebyla schopna být v útoku silnější. „Hodně hráčů hrálo dnes poprvé v lize. První půle snesla měřítko, i když to bylo takové taktičtější, ale druhá půle nebyla dobrá, nebudeme si nic nalhávat. Olomouc je ale silný tým a podle mě není ostuda s ní remizovat,“ uvedl Vorel, kterého příjemně překvapila návštěva na Julisce (3857 diváků).

„Nečekal jsem, že přijde tolik lidí. Ve srovnání s návštěvností ve druhé lize to bylo mnohem lepší,“ dodal.