Už potřetí v řadě ho vyhráli Démoni, tým, za který nastupuje hned několik hráčů prvoligového SK Sigma Olomouc.

V olomoucké házenkářské hale Zory se v sobotu bylo na co dívat.

Již tradiční futsalový turnaj dorazilo hrát deset mančaftů a na soupiskách bylo plno zvučných jmen.

Třeba členové prvního týmu SK Sigma Olomouc brankář Michal Reichl a záložníci Jakub Plšek s Šimonem Faltou, což je také český reprezentant.

Spolu s Faltou hrál v týmu Démoni, který nakonec zvítězil, také mistr světa v malém fotbale Jan Koudelka (ten byl s 11 góly nejlepším střelcem turnaje).

A jako obvykle si přišli zahrát fotbalisté z většiny okolních klubů, protože především o tom setkat se po sezoně na podobných akcích jde. Což nemění nic na to, že k vidění byla spousta vynikajících fotbalových akcí a krásných gólů.

„Turnaj se povedl, můžeme s ním být spokojení. Sešlo se tedy méně týmů než v předchozích ročnících, ale myslím, že to ničemu nevadilo. Všechno se obešlo v pohodě, hlavně bez zranění. Zápasy měly velkou kvalitu, takže všechno bylo v pořádku,“ řekl ředitel turnaje Vlastimil Fiala.

„Jsme rádi, že si přišli zahrát i kluci ze Sigmy, třeba i reprezentant Šimon Falta, v pohodě si zahráli, bylo na nich vidět, že hrají na plno a nic nevypustí, je to dobrý příklad pro ostatní,“ podotkl Fiala.

Na turnaji se představila plejáda současných i bývalých hráčů SK Sigma Olomouc, kromě zmíněných členů áčka například ještě Jan Kotouč, Petr Kobylík, Jan Ambrozek, Aleš Krč, nechyběli ani hráči z Uničova, Šumperka, Nových Sadů nebo 1. HFK Olomouc.

„Absolvujeme tento turnaj každoročně, je to už taková nedílná součást našeho volna. Vždycky si s klukama přijdeme zahrát a užíváme si to. Tentokrát to bylo trošku těžší, ale bylo to super,“ řekl záložník SK Sigma Olomouc a české reprezentace Šimon Falta.

Výsledky Finocupu 2017

Základní skupina A

Králové Dolan – AC Senička 0:4, Králové Dolan – Rotační Válec 1:2, Králové Dolan – FC Do kopce 4:1, Králové Dolan – Nešvaři 0:2, AC Senička – Rotační Válec 2:1, AC Senička – FC Do kopce 7:0, AC Senička – Nešvaři 5:0, Rotační Válec – FC Do Kopce :2, Rotační Válec – Nešvaři 2:0, FC Do kopce – Nešvaři 1:4. Pořadí: °1. AC Senička, 2-, Rotační Válec, 3. Nešvaři, 4. Králové Dolan, 5. FC Do kopce.

Základní skupina B

Snaživci – Riomare 1:4, Snaživci – Klenoti KFH 2:5, Snaživci – Démoni 3:3, Snaživci – Vosy 1:7, Riomare – Klenoti KFH 1:2, Riomare – Démoni 1:4, Riomare – Vosy 1:1, Klenoti KFH – Démoni 2:1, Klenoti KFH – Vosy 1:0, Démoni – Vosy 1:0. Pořadí: 1. Klenoti KFH, 2. Démoni, 3. Vosy, 4. Riomare, 5. Snaživci.

Čtvrtfinále

AC Senička – Riomare 3:1
Démoni – Nešvaři 4:1
Rotační Válec – Vosy 1:0
Klenoti KFH - Králové Dolan 2:2, 0:1 na penalty

Semifinále

AC Senička – Démoni 3:4
Králové Dolan – Rotační Válec 0:1

O 3. místo

Senička – Králové Dolan 2:0

Finále

Démoni – Rotační Válec 6:2

Sestava vítězů: Michal Reichl – Šimon Falta, Filip Rozsíval, Jan Kotouč, Pavel Hloch, Jan Koudelka.

autor: PETR PELÍŠEK