Server hattrick.cz napadl složení disciplinární komise, jejíž čtyři členové se při rozhodování vzepřeli předsedovi Goldovi a při rozhodování o potrestání olomouckého klubu jej přehlasovali.

Romana Brnčala, Ľubomíra Klimáčka, Josefa Lapeše a Lubomíra Sedláčka označil Hattrick za „moravsko-olomouckou družinu“ a volá po rozpuštění disciplinární komise.

Personální změny bude požadovat také předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Už na pondělní tiskové konferenci jasně demonstroval, že ho názorová neshoda s kolegy výrazně rozladila.

„Chci jít na nejbližší jednání výkonného výboru (2. srpna) a požádat ho o důvěru, abych věděl, zda můžu ve své práci pokračovat. Protože jistě chápete, že bez podpory orgánu, který mě jmenoval, by bylo obtížné pokračovat. Chtěl bych také výkonný výbor požádat, aby provedl určité personální změny ve složení komise,“ řekl Golda.

„Pokud jsme se v tak principiální věci neshodli, tak je to pro mě špatně,“ vysvětlil, proč chce některé ze svých kolegů v komisi vyměnit.

Fans vyzývají Goldu k rezignaci

Podrážděné Goldovo vystoupení přimělo k činnosti fanoušky Sigmy Olomouc.

Sdružení Sigma United vydalo oficiální prohlášení, které formou otevřeného dopisu zaslalo médiím. Protestuje v něm proti postupům předsedy disciplinární komise a podobně jako před několika dny předseda představenstva Sigmy Josef Lébr vyzývá Goldu k rezignaci.

„Disciplinární komise, resp. její předseda, se výrazným způsobem odchyluje od principů rozhodování o vině, které by se měly aplikovat v jakémkoli řízení v právním státě – presumpce neviny, v pochybnostech ve prospěch obžalovaného (in dubio pro reo), princip nezávislosti a nezaujatosti rozhodujícího orgánu,“ tvrdí se v prohlášení, stejně jako: „Ti nejvěrnější budou chodit klidně i na třetí ligu, ale ať to není zásluha jednoho, dvou ješitných pánů.“

„A byl jsem již doslova zhnusen…"

Otevřený dopis poslal také místopředseda představenstva Sigmy Robert Runták. Jeho adresátem je Jiří Kubíček, bývalý sportovní ředitel olomouckého klubu.

Runták v dopise tvrdí, že důkazy proti obviněnému olomouckému brankáři Petru Drobiszovi dodává soudu i disciplinárce pouze Kubíček.

„A byl jsem již doslova zhnusen, když jsem se dozvěděl, že jsi údajně na pondělní jednání disciplinární komise doručil, opět bez jakékoli výzvy, sám za sebe videonahrávku, která je zpracovaná tak, aby to vypadalo, že se Petr Drobisz nemohl účastnit pozápasových oslav v inkriminovaném utkání Sigmy s Bohemians Praha. Přitom oba dva dobře víme, že tam byl,“ píše Runták.

„Na útoky Sigmy na mou osobu nehodlám reagovat. Ať si uvědomí, že já nejsem žalobcem, ale pouze svědkem. Znovu opakuji, že se pouze bráním, aby celá věc nebyla hozena na mě,“ odpověděl na Runtákův dopis Kubíček.

Údajné předání videonahrávky potvrdil, ovšem s tím, že tak učinil na vyžádání komise.

„Soudu i disciplinárce jsem poskytl pouze materiály, které po mně chtěli. Jako archivář jsem měl všechny zápasy Sigmy. Když jsem byl komisí požádán, abych jí předal záznam ze zápasu s Bohemians Praha, tak jsem ho zaslal poštou. Je na něm asi deset minut konce utkání a to, než hráči odešli z plochy. Teoreticky by právě toto mělo Sigmě pomoct,“ tvrdí Kubíček.

----------

OTEVŘENÝ DOPIS ROBERTA RUNTÁKA JIŘÍMU KUBÍČKOVI

Jirko,

když jsi se počátkem června tohoto roku pokusil u Okresního soudu v Olomouci pokoutnou zmanipulovanou nahrávkou poprvé potopit svou, jak často proklamuješ, milovanou Sigmu Olomouc, napsal Ti otevřený dopis jeden z nejznámějších sigmáckých fanoušků David Tyl. Jeho text byl naprosto výstižný, nebylo třeba k němu nic dodávat, ve vteřině bych jej podepsal.

Uplynul měsíc, během něhož jsme byli svědky dvou jednání disciplinární komise a dalšího jednání u olomouckého soudu. Bohužel jsme však v přímém přenosu byli rovněž svědky tragických kroků člověka, který se historicky nedokázal smířit s tím, že není největší, nepostradatelný, jedinečný, že není mesiášem.

Jirko, věz, že mi za Tebe bylo neskutečně stydno, když jsem viděl, s jakou vervou a s jakým úsilím vyrábíš stále nové a nové důkazy proti Sigmě a podstrkuješ je soudci či členům disciplinární komise fotbalového svazu. Styděl jsem se za Tebe, když jsem na některých sportovních serverech četl články, pod nimiž sice byli podepsaní jiní redaktoři, ale zjevně jsi je psal Ty. Společným jmenovatelem těchto článků bylo, že vždy nesmiřitelně vyzývaly k vyřazení Sigmy do třetí fotbalové ligy.

Jirko, nechtěl jsem věřit tomu, když jsem se dozvěděl, že se potajmu scházíš s předsedou disciplinární komise Goldou a svou slavnou nahrávku mu přehráváš. Nevěřil jsem vlastním očím, když jsi sám ze své vůle dodával soudci a disciplinární komisi další audionahrávky. Přál bych Olomoučanům vidět, kolik nejrůznějších „usvědčujících“ emailů a dalších dokumentů jsi již stihl dodat do soudního spisu, abys Sigmě maximálně zkomplikoval její pozici. Údajné „důkazy“ svědčící proti Petru Drobiszovi doplňuješ výhradně jen Ty, nikdo jiný. To by měli lidé vědět. A byl jsem již doslova zhnusen, když jsem se dozvěděl, že jsi údajně na pondělní jednání disciplinární komise doručil, opět bez jakékoli výzvy, sám za sebe videonahrávku, která je zpracovaná tak, aby to vypadalo, že se Petr Drobisz nemohl účastnit pozápasových oslav v inkriminovaném utkání Sigmy s Bohemians Praha. Přitom oba dva dobře víme, že tam byl.

Jirko, domnívám se, že je nejvyšší čas, abys veřejnosti otevřeně sdělil, že děláš maximum pro to, abys Sigmě co nejvíc škodil. Snad ani největší blázen nemůže věřit Tvému tvrzení, že to všechno děláš jen pro svou ochranu. Pokud jsi chlap, tak se ke svým krokům přihlas a pokus se je nějak vysvětlit. Pokud možno tak, abys pak ještě vůbec mohl vyjít ven na ulici mezi lidi.

Mé vysvětlení Tvého jednání je prosté. O Sigmu Ti nikdy nešlo, tu jsi používal pouze jako štít. Stejně tak Ti nešlo ani o čistotu fotbalu, za kterou údajně tak bojuješ. Vždycky jsi na první místo stavěl sebe a svůj prospěch. A kvůli tomu jsi kdykoli ochoten se spojit s kýmkoli proti komukoli. Kvůli tomu jsi schopen zničit klub, četné lidské osudy, kariéry trenérů, hráčů i funkcionářů. Nedokázal ses smířit s porážkou na valné hromadě ČMFS v roce 2009. Stejně tak ses nedokázal smířit s tím, že po Tvém dobrovolném odchodu ze Sigmy Olomouc v roce 2010 Tě nikdo nepřemlouval a neprosil na kolenou, aby ses do klubu vrátil. Přitom jsi na to tak čekal. Nedokážeš se jednoduše smířit s tím, že něco může docela dobře fungovat i bez Tebe. Ale to už je spíše lékařská diagnóza.

Tvůj kdysi přítel

Robert Runták,

místopředseda představenstva Sigmy Olomouc a.s.

----------

PROHLÁŠENÍ FANOUŠKŮ SIGMY KE KORUPČNÍ KAUZE

médiím, svazu, disciplinární komisi FAČR, klubu SK Sigma, fanouškům:

SIGMA UNITED, sdružení fanoušků olomoucké Sigmy, protestuje proti postupům a zaujatosti předsedy Disciplinární komise FAČR /ČMFS/ pana Goldy. Po včerejším zasedání DK musí být každému jasné, že pan Golda hodlá trestat náš klub za každou cenu. Zatím byl kolegy z komise přehlasován, ti chtějí logicky počkat až na vyjádření soudu. Což pobouřilo jejího předsedu do takové míry, že se nejen nemohl na následné tiskové konferenci pořádně vyjádřit, ale vypadá to, že tento spor žene dál způsobem – buď já a budou personální změny /rozuměj nehlasujete se mnou, tak hlasujete špatně a proti mně/, nebo odstoupím. Přibližně takový nepříliš demokratický návrh podá pan Golda na příštím Ligovém zasedání. Dobrá, pane předsedo, ODSTUPTE!

Nebudeme zde sumírovat stokrát opraná fakta této kauzy, ale vše je zatím postaveno v rovině tvrzení proti tvrzení, žádný nezvratný důkaz o korupci podán nebyl. Ani soud není jasně přesvědčen o vině Sigmy, přelíčení pokračuje 21. 7. 2011. A později dodaná nahrávka pana Kubíčka byla zaměstnanci klubu také znevěrohodněna (nejen proto, že je to pokoutně a vlastně protiprávně natočeno, tudíž by to nemělo být bráno jako důkazní materiál). Neexistuje jediný přímý důkaz. Pokud existuje jen soustava nepřímých důkazů, musí tyto být neprůstřelné, což se nestalo ani v tomto případě.

Kde tedy bere pan předseda Golda neochvějnou jistotu viny našeho klubu? Poslat klub o soutěž níž, nebo dokonce o několik soutěží, znamená ztrátu prestiže, sponzorů, peněz a možné odvrácení města Olomouce. Nejsou za tím vším jiné, mocenské a pletichářské boje? Disciplinární komise, resp. její předseda, se výrazným způsobem odchyluje od principů rozhodování o vině, které by se měly aplikovat v jakémkoli řízení v právním státě – presumpce neviny, v pochybnostech ve prospěch obžalovaného (in dubio pro reo), princip nezávislosti a nezaujatosti rozhodujícího orgánu. Způsobem vedení disciplinárního řízení porušil některé principy spravedlivého procesu.

Na nekonečné tahanice doplácí klub, ten ztrácí čas na práci. Doplácíme na to i my, fanoušci. Ti nejvěrnější budou chodit klidně i na třetí ligu, ale ať to není zásluha jednoho, dvou ješitných pánů. Ať jsou jasné, nezvratné důkazy a my to přežijeme! Žádné důkazy nemáte – nechte nás být!

Sigma United

----------