Jiří Vaďura, přezdívaný Džules, přišel do SK Sigma z Dukly Praha po podzimní části sezony 1987/88. A hned se zařadil mezi opory hanáckého klubu. V modrobílém dresu debutoval v 16. kole proti Hradci Králové.

V olomouckém dresu odehrál 222 utkání, pouze tři hráči byli Sigmě věrnější. V Sigmě trénoval juniorku i prvoligové áčko, vedl i druholigový LeRK Prostějov a třetiligový Uničov.

„Jirku jsem tenkrát přivedl z Dukly Praha. Stal se z něj hráč, který Sigmě obrovsky pomohl. Ty roky se nedají zapomenout, to bylo super. Vzpomínky na něj jsou krásné. Byl to komplexní hráč, vůdčí osobnost. Patřil k těm, kteří si dokázali vyřídit problém v kabině sami,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel olomouckého klubu.

„Jako hráč byl vynikající. Byl to tvrdý, nekompromisní, rovný chlap. A měl obrovské předpoklady pro práci trenéra, mohl jako kouč udělat velkou kariéru. Je to smutné, moc smutné,“ podotkl Kubíček.

Jiří Vaďura. byl členem slavného týmu z úvodu devadesátých let. V sezonách 1990/1991 a 1991/1992 získal se Sigmou dvě třetí místa. Byl rovněž u největšího ligového úspěchu Olomouce, v ročníku 1995/1996 slavil se spoluhráči ligové stříbro.

V Poháru UEFA byl u památných zápasů s Hamburkem (2:1 a 4:1) a Realem Madrid (1:1, 0:1) v sezoně 1991/1992. O rok později byl rovněž při slavné bitvě s Juventusem Turín.

V nejvyšší soutěži Jiří Vaďura odehrál za Duklu Praha, Sigmu a Drnovice 251 utkání, ve kterých dal 21 branek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika