A domácí věří, že dokážou silného soupeře hodně potrápit.

„Samozřejmě se na utkání těšíme. Je to pro nás svátek. Většinou v poháru hráváme proti Sigmě nebo Ostravě, tentokrát máme za soupeře tým z větší dálky. Věřím, že to bude kvalitní utkání, které se bude divákům líbit,“ řekl trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal.

„Několikrát už jsme v historii dokázali prvoligového soupeře v poháru potrápit. Je to i o tom, v jakém přijede rozpoložení, jestli nás nepodcení. Ale jsem přesvědčený, že jsme schopni i proti Jablonci ve stoprocentní síle odehrát dobrý zápas a potrápit ho,“ podotkl Strouhal.

Jablonec, v současné době pátý tým tabulky, má v kádru třeba brankáře Špita, stopera Homolu nebo kanonýra Lafatu.

„Soupeře známe, je to prvoligový tým, informací o něm tedy máme dost. Ale nijak speciálně se na Jablonec chystat nebudeme, stejně jako nebudeme trénovat penalty, protože ty jsou spíše o momentálním psychickém rozpoložení,“ řekl uničovský kouč.

Pokutové kopy v Uničově tedy trénovat nebudou, ale kdyby na ně třeba nakonec došlo, nezlobili by se.

„Chceme samozřejmě odehrát dobrý zápas, držet co nejdéle přijatelný výsledek, protivníka pořádně potrápit. Je to naše přání, uvidíme, jestli se nám to povede. protože samozřejmě víme, že Jablonec je hodně kvalitní tým, kterému to nyní celkem šlape,“ uvedl Strouhal.

Uničov v pohárovém utkání šetřit opory nebude, i když už v sobotu dopoledne hraje v Olomouci derby se Sigmou B.

„Je pravda, že máme tento týden trošku našlapaný program. Hrajeme neděle, středa, sobota, což je ta nejhorší kombinace. Máme docela úzký kádr, ale nejen proto nikoho šetřit nebudeme. A věřím, že do sobotního zápasu v Olomouci stačí hráči dobře zregenerovat,“ dodal Strouhal.