Očekávaný trojboj se Spartou tak Sigma zahájila jasnou porážkou.

„Tenhle zápas jsme vůbec nezvládli. Hlavně druhý poločas. Po prvním gólu jsme se psychicky úplně položili. Když dostaneme gól, tak se z toho nesmíme podělat. V takové chvíli musíme právě víc zabrat, ale my jsme sklopili hlavy dolů a nebylo to ono. Sparta byla lepší a zaslouženě vyhrála," musel po zápase uznat Zdeněk Zlámal, jenž proti sparťanským střelcům neměl nárok.

„První gól mi dával Kadlec do prázdné, druhý dal Kweuke od tyčky, pak znovu Kadlec taky o tyč a při posledním gólu mě Hušbauer prostřelil," popisoval bezmoc v olomoucké bráně odchovanec Spartaku Hulín, byť ani on se nezbavoval odpovědnosti za špatný výsledek.

„Bylo to těžké, i když jsem asi měl nějaký gól chytnout. Ale to je fotbal," dodal smutně Zlámal po nepovedeném zápase, který se odehrál za těžkých klimatických podmínek a v mdlé atmosféře poloprázdného stadionu.

„Pro oba týmy to bylo stejné. Tam problém nebyl. Sparta prostě šla za vítězstvím víc," prohlásil brankář Sigmy.

Jasná domácí porážka dává kvůli pohárové matematice Sigmě jen minimální šance na postup. Zdeněk Zlámal se však vzdávat nehodlá, jak je ostatně jeho dobrým zvykem.

„Ještě nás čeká na Spartě druhý poločas. Stát se může cokoliv. Pojedeme tam postoupit, i když to bude enormně těžké," nechal se slyšet gólman Hanáků, který inkasoval čtyři góly naposledy před rokem proti Příbrami.

Zdeněk Zlámal alespoň doufá, že pohárový výprask bude pro Sigmu přínosnou zkušeností.

„Tento zápas má jedinou výhodu. Můžeme se poučit z chyb a v lize hrát diametrálně jinak. Musíme se zlepšit ve všech směrech a být sebevědomější, protože my na Spartu máme," burcuje olomoucká jednička.

Čtyřgólový příděl mohou Hanáci vrátit Spartě již v sobotu v ligovém zápase. Všichni v olomouckém týmu věří, že víkendový duel bude vypadat jinak.

„Čeká nás odveta v lize a každý si v hlavě musí říct, že teď bude válka. My máme obrovskou motivaci už tím, že to je Sparta. Po tomhle výsledku ta motivace musí být ještě stonásobně vyšší, protože jsme hráli fakt špatně," uzavřel sedmadvacetiletý fotbalista.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK