„Padlo hodně gólů a diváci museli odcházet spokojení. Za sebe jsem rád, že jsem se dožil toho, že v Litovli přišlo na přátelský fotbal stejně lidí jako třeba na házenou. Potvrzuje se, že dolní hřiště má své kouzlo a možná by nebylo od věci zde hrát i mistrovské zápasy,“ byl spokojený trenér Litovle Jiří Kohout, který utkání hodnotil pro klubový web.

Tatran lákal fanoušky na tradiční makrely a na po letech obnovený zpravodaj, jehož majitel byl zařazen do tomboly, která proběhla v poločasové přestávce. V ní si na malé hřiště zahrály i mladé naděje litovelské kopané.

DOBRÝ START TATRANU

Litovel šla do vedení zásluhou Dragona, po krásné individuální akci ale odpověděl Konečný a následně z penalty Šléška. Do kabin se šlo ale za vyrovnaného stavu, protože se prosadil Bohanos.

„Po trochu delší přestávce jsme měli lepší vstup i díky střídajícímu Kneblovi, který tam udělal pěkný vítr,“ pochvaloval si litovelský trenér.

A právě čerstvý hráč využil nedorozumění v hostující obraně a překlopil vedení na stranu Litovle. Hned na to mohl vedení pojistit z penalty Dragon, ale trefil jen tyč.

„Odskočit v tu chvíli na rozdíl dvou branek, věřím, že bychom už utkání úspěšně dotáhli do vítězného konce,“ litoval Kohout.

Zápas najednou získal jiskru. I podle některých zákroků bylo vidět, že i když jde „jen“ o přípravné utkání, tak ani jeden z celků nechce prohrát. „Hráči si nic nedarovali,“ potvrdil Kohout.

Proto musel hlavní rozhodčí Machala vytáhnout i pár žlutých karet. U jedné nastala úsměvná situace, protože vytáhl červenou pro hostujícího hrdinu Konečného a málem jej vyloučil. Následně se však omluvil a medlovský střeďák vyvázl jen se žlutou.

VÝSTAVNÍ TREFA

Právě tento hráč rozehrál přímý kop, který mířil do šibenice Nakládalovy branky. Trefou o tyč Konečný a srovnal na 3:3. Branku, která by si své místo našla i v anketě gól kola, taky náležitě oslavil.

„Ve standardních situacích byl markantní rozdíl. Soupeř nás z nich nekompromisně vytrestal a my jsme v jejich využívání byli úplně jaloví,“ pokračoval domácí kouč.

Vyhecovaný, vyrovnaný a na šance bohatý zápas nakonec strhl na stranu Medlova Mikuta, který se po dlouhém nákopu objevil tváří v tvář brankáři a dokonal třetí obrat zápasu.

„Přesto si myslím, že jsme opět nepodali špatný výkon. Akorát na konci zápasu už toho měli někteří dost a náš výkon šel dolů. Škoda, že si nemohli užít tohle utkání někteří, co nemohli nastoupit, zvládli bychom to pak možná i v závěru lépe.“ zakončil.

Příští víkend čeká Litovel velké derby s Červenkou. Datum souboje celků, jejichž hřiště jsou vzdálená necelé tři kilometry bude ještě upřesněn. Naopak Medlov v sobotu zamíří do Krnova.

TJ Tatran Litovel – FK Medlov 3:4 (2:2)

Branky: Dragon, Bohanos, Knebl – Konečný 2, Šléška z pen., Mikuta.

Litovel: Nákládal – Tomanec, Jindra, Šrom, Kvapil – Kučera, Bohanos, L. Heinz, P. Heinz, Šana, - Dragon. Střídali: Krátký, Knebl, Vaca. Trenér: Jiří Kohout.

Medlov: Zmund – Rozsypal, Kux, Srdýnko, Skřebský – Pospíšil, Kasal, Konečný, Šléška – Muzikant, Klabačka. Střídali: Bartoněk, Habáň, Vybíral, Mikuta. Trenér: Květoslav Pospíšil.