Na začátku tohoto týdne odešel na hostování do druholigového Třince záložník Filip Lukšík. Teď by mohl být na řadě další hráč. Kdo ještě ze Sigmy odejde? To zatím není zcela jasné. Jistý je ale počet hráčů, kteří půjdou do jarní části Gambrinus ligy.

„Z rozhodnutí představenstva klubu bude v kádru dvacet hráčů do pole plus tři brankáři. A navíc se k týmu počítá i útočník Lukáš Hartig, který je v rekonvalescenci po těžkém zranění kolena,“ řekl Augustin Chromý, sportovní manažer SK Sigma Olomouc.

„Samozřejmě tedy víme, že máme za úkol tým ještě zúžit, ale zatím nás netlačí čas. Rozhodnuto by mělo být kolem poloviny února,“ podotkl Chromý. Sigma má zatím v kádru čtyři stopery, když původně měli být pouze tři.

„Momentálně máme čtyři. Škerle, Hudec a Komárek pravidelně v přípravě hrají. Darko Šuškavčevič je zatím zraněný. Je to opora naší defenzivy. A s obsazením postu stopera musíme být opatrní. Nemůžeme nic uspěchat, abychom pak nebyli oslabení a hráč na tohle místo nám nechyběl,“ vysvětlil Chromý.

„Navíc v béčku máme jenom jednoho stopera, Dreksu,“ podotkl Chromý. Mimo Šuškavčeviče trápí zranění i záložníka Filipa Rýdela. V Olomouci zatím stále trénuje záložník Martin Pulkert. Sešlo z jeho odchodu do belgického KSV Roeselare i do slovenského FC Nitra. Oba tyto kluby hrají ve svých zemích nejvyšší soutěže.

Pulkert by mohl nakonec zůstat v České republice. „Zájem o něj mají například Vítkovice,“ uvedl Chromý. Přestupní okno na Slovensku končí 8. února, o týden delší termín platí ve Skandinávii a až do půlky března pro Rusko.

V předchozích týdnech prodloužili s SK Sigma dva hráči smlouvu. Stoper Martin Komárek o dva a půl roku, záložník Tomáš Hořava bude olomouckým hráčem ještě minimálně 4 a půl roku.

Klub si podpisem smlouvy pojistil pětici hráčů z dorostu – Lukáše Chlebka, Milana Machalického, Jana Navrátila, Martina Pospíšila a Marka Šichora.