Prvním z nich je Lukáš Bajer. „Já bych o jeho služby zájem měl, na soupisce je napsaný, ale jeho první myšlenka je pořád odchod do zahraničí,“ krčí rameny trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Subtilní blonďák, který by mohl být vhodnou alternativou za Tomáše Hořavu nebo Rudolfa Otepku ve středu pole, tak nejspíš v kádru nezůstane.

Dres Sigmy nejspíš na podzim neoblékne ani levý křídelník Tomáš Kazár, který sice v Olomouci trénuje, ale při oficiálním focení chyběl. A to jak na snímku áčka, tak třetiligového béčka. „Kazár i Bajer čekají na zahraniční angažmá,“ potvrdil Deníku sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.

Nejasná je stále i situace okolo brankáře Tomáše Černého. Před deseti dny to vypadalo na happy end nekonečného příběhu. Sigma se dohodla s Hamiltonem na vyrovnání.

„Skotové nás prosili, zda by mohli dvě stě tisíc eur za přestup zaplatit ve dvou splátkách, protože momentálně nemají peníze,“ vysvětloval Kubíček. Sigma souhlasila pod podmínkou, že z případného dalšího Černého přestupu dostane 20 %.

„Poslali jsme do Skotska fakturu a všechny podklady, ale na odpověď zatím čekáme marně,“ posteskl si Kubíček.

Rozuzlení celé kauzy se tak znovu oddaluje. „Asi se s nimi budeme muset soudit. Musím říct, že už mám jejich jednání plné zuby,“ dodal sportovní ředitel Sigmy.