Již 3. ročník turnaje brankářů bude na programu ve středu 1. května v Holici. Toho předchozího se zúčastnilo hned 70 gólmanů a podobná účast se očekává i tentokrát.

Fotogalerie: 1. Holický keeperbattle

„Jsou registrováni brankáři z celé Moravy, východních Čech a dokonce dorazí i jeden účastník ze Slovenska,“ prozradil organizátor akce Petr Večeř.

Vše odstartuje v 8 hodin ráno, kdy jsou na řadě bitvy přípravek a žáků. Od 13.30 odstartují další kategorie včetně té hlavní, kde se potkají dorostenci a muži (Open). Finále by mělo být na programu od 16.30.

Jako doprovodný program je nachystaná autogramiáda brankáře ligové Sigmy Olomouc Tadeáše Stoppena a přítomen by měl být také bývalý ligový gólman Martin Blaha či další zajímavé tváře.

Celou akci pořádá Brankářská škola 1. HFK Olomouc ve spolupráci s Brankářským klubem Golmánci. Turnaj se uskuteční v areálu divizního klubu HFK Olomouc.

„Hlavní novinkou je spolupořadatelství s iniciativou Děti dětem, takže bude mít celá akce charitativní přesah a výtěžek půjde na handicapovaného Mikuláše Raka, jehož bratr působí jako gólman v mládežnických kategoriích HFK,“ sdělil Večeř. V bohaté tombole bude hlavní cenou dres momentální jedničky ligové Sigmy Tadeáše Stoppena.