V Hanáckém poháru ve finále Dolany a Blatec

Olomouc -Semifinále Hanáckého poháru přineslo velké překvapení. Účastník III. třídy Sokol Blatec vyřadil celek z I.A třídy SK Náměšť na Hané a zahraje si finále s celkem z krajského přeboru a vítěze poháru z roku 2007 FC Dolany.

24.9.2009

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Sokol Blatec – SK Náměšť na Hané 4:1 (2:1)

Domácí se předvedli hned v první minutě pěknou střelou Hradila, která mířila jen těsně nad.

Hosté poprvé ohrozili domácí svatyni v 6. minutě Fišarou, ale střela gólmana Pohlídala neohrozila. O minutu později však Šoupal vypálil nečekaný projektil z dálky a hosté se ujali vedení.

Domácí ovšem nerezignovali. V 15. minutě poslal Taichman zpětnou přihrávku volnému Ševčíkovi a bylo srovnáno. Po půl hodině hry dostal Slamenec míč na polovině hostů a dalekonosnou střelou z dobrých třiceti metrů dokonale překvapil gólmana Běhala – 2:1.

Osm minut po změně stran kopal Štroch přímý volný kop ještě z vlastní poloviny, ve vápně našel Hradila a jeho teč hlavou znamenala další branku v síti hostů. Aby toho pro hosty nebylo málo prosadil se v 61. minutě pěkným gólem Taichman.

Po čtvrté brance se domácí stáhli do obrany a hosté začali bušit do zavřených dveří. Během zbývajících třiceti minut si vytvořili platonický tlak, kopali sedm rohů, ale mezi tyče míč nedostali. Domácí si mohli po utkání v kabině zahalekat vítězný rituál a těšit se na finále…

Branky: 15. Ševčík, 30. Slamenec, 53. Hradil, 61. Taichman – 6. Šoupal. ŽK: Kvapil (Náměšť). Rozhodčí: Jiří Augustin.

Blatec: M. Pohlídal – J. Pohlídal, Hradil, Štroch, Kubíček, Zmeškal, Petružela, Slamenec, Okleštěk, Taichman, Ševčík (76. Kutal). Trenér Juraj Legát.

Náměšť: Běhal – Tisoň, Vymětal, Sekyra, Pápica (46. Konečný), Kvapil, Dostál, Šoupal, Filípek, Fišara, Ošťádal. Trenér Tomáš Jelínek.

TJ Granitol Moravský Beroun – FC Dolany 1:1 (0:0), 4:5 na pokutové kopy

Druhé semifinále sehrálo v Moravském Berouně, kde proti místnímu celku nastoupil účastník krajského přeboru FC Dolany, který postoupil do finále až po střelbě pokutových kopů.

Dolanským se v poslední době v mistrovské soutěži příliš nedaří a ani v poháru proti týmu z I.B třídy se dlouho nedokázali prosadit.

Až v 58. minutě se trefil mezi tyče Roman Penc. Za dvě minuty bylo ovšem vyrovnáno po střele Doličáka. V další fázi zápasu gól nepadl a o postupujícím musely rozhodnout pokutové kopy.

Favorit z Dolan byl úspěšnější a po roční pauze si zahraje opět finále. (bin)

24.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 23 000 Kč Inženýři technologové, normovači v ostatních oborech Papírenský technolog - nabídkář. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE:, , • návrh technologických linek v papírenském průmyslu, • technická podpora prodeje (prezentace technologických linek zákazníkům), • návrh automatizace linek (zpracování popisů automatiky, F.A.T. testy etc.), • schvalování projekčního zpracování linek, • start-up technologických linek u zákazníka (start-up, project commissioning, guarantee test etc.), • spolupráce na vývoji nových strojních zařízení (definování technologických parametrů), , , POŽADAVKY: , , , • SŠ/VŠ vzdělání technického zaměření v oblasti strojírenství nebo projektování technologických uzlů v oblasti papírenského nebo chemického průmyslu, • znalost anglického jazyka alespoň na úrovni B1, znalost ruského jazyka výhodou, • znalost práce na PC (MS Office + AutoCAD), • ŘP sk. B, • prezentační dovednosti, dobré vyjednávací schopnosti, • flexibilita – ochota cestovat do zahraničí, • orientace na výsledek, • koncepční myšlení, • odolnost proti stresu, , NABÍZÍME:, , • práci v perspektivním oboru, • tvořivou pracovní náplň, • zaškolení do papírenské technologie, • možnost růstu napříč firemní strukturou, • 5 týdnů dovolené, • příspěvek na stravování , • flexibilní pracovní dobu (s pevnou částí 8:00 - 13:00) , • firemní akce, • zaměstnanecké slevy do kina, aquaparku...atd.. Pracoviště: Papcel, a.s., Uničovská, č.p. 132, 784 01 Litovel. Informace: Jana Nepožitková, +420 585 152 134. Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč Odborní asistenti v administrativě Administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Šlechtitelů č.p. 583/1, Olomouc. Pracovní poměr na dobu určitou., Kontakt je možný POUZE e-mailem., Požadujeme min. SŠ vzdělání, ochotu aktivně se učit novým věcem, řidičský průkaz sk. B výhodou, nutná počítačová gramotnost-znalost MS Office, zodpovědnost a spolehlivost, samostatnost, pracovitost komunikativnost, příjemné vystupování, znalost anglického jazyka (min. úroveň A2), Pracovní doba od 8.00 - 16:30 hod., Náplň práce:, - fakturace, - urgování neuhrazených pohledávek, - vedení pokladny, - předávání zakázek, - firemní pošta, - odesílání zakázek prostřednictvím externích dopravců, - služby recepce GRAPO s.r.o., Zam. výhody: Závodní stravování, loajální příplatek, bezplatná školení, karta Multisport, firemní notebook, zvýhodněný tel. tarif.. Pracoviště: Grapo s.r.o., Šlechtitelů, č.p. 583, 779 00 Olomouc 9. Informace: Eva Hrabalová, +420 606 105 753. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 24 800 Kč Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka v MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Na čtvrtkách č.p. 170/14, Bystrovany - Olomouc., Doba určitá. Nutná střední pedagogická škola nebo vyšší odborné vzdělání se zaměřením na předškolní pedagogiku., Kontakt je možný POUZE e-mailem.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola bystrovany, okres olomouc, příspěvková organizace - prac., Na čtvrtkách, č.p. 170, 779 00 Olomouc 9. Informace: Radmila Klásková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 1 000 Kč Pomocní pracovníci v dopravě a skladování Výpomoc při zásobování, manipulace s koberci Olomouc. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 1000 kč, mzda max. 3000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: náměstí Hněvotínská 825/54B, 77900 Olomouc. Kontaktní osoba pí Navrátilová. Vhodné pouze pro fyzicky zdatné uchazeče, neboť se jedná o manipulaci s koberci a dalším zbožím při závozu prodejny, nevhodné pro mladistvé, 95,-Kč/h, doba dle potřeby. Bližší informace přímo na prodejně KOBERCE TREND Olomouc. Pracoviště: Limex čr, s.r.o. - 031 - koberce trend olomouc, Hněvotínská, č.p. 825, 779 00 Olomouc 9. Informace: -, .

Utkání 12. kola Kooperativa NBL: NH Ostrava - Olomoucko, 8. prosince 2018 v Ostravě.
21

BK Olomoucko s urostlou posilou vybojovalo výhru v Ostravě

SK Sigma - FC Slovácko1:0
2 35

Klidně na puntík půjdu znovu, řekl střelec Nešpor po zahozené penaltě

Litovelská frustrace. Tatran měl s Brnem na výhru, padl ale o gól

O souboji s Brnem mluvili jako o zápase roku. Díky fantastickému výkonu gólmana Jana Juráše bojovali o první výhru extraligové sezony, jenže jim zůstaly znovu prázdné ruce. Tatran Litovel padl 23:24.

Olomoucké volejbalistky zkrotily Šelmy a dál neohroženě vévodí extralize

Na sobotu si naplánovaly krocení Šelem. A olomouckým volejbalistkám se to povedlo parádně. Nováček extraligy odjel z Hané s jasnou porážkou.

Sigma zahodila penaltu, ale po boji Slovácko zdolala

Účel světí prostředky. Olomoucká Sigma nutně potřebovala proti Slovácku zvítězit a to se nakonec také stalo. Hezký fotbal to ale nebyl a nic pro slabší povahy už vůbec ne.

Nečekaný hrdina Ondrušek: Dva góly? V extralize poprvé. S Fořťákem jsme kamarádi

ROZHOVOR/ Strhující moravské derby mezi Olomoucí a Zlínem mělo nečekaného hrdinu. Obránce Jiří Ondrušek v něm dvěma góly natáhnul vítěznou sérii Kohoutů už na šest zápasů.