Sokol Blatec – SK Náměšť na Hané 4:1 (2:1)

Domácí se předvedli hned v první minutě pěknou střelou Hradila, která mířila jen těsně nad.

Hosté poprvé ohrozili domácí svatyni v 6. minutě Fišarou, ale střela gólmana Pohlídala neohrozila. O minutu později však Šoupal vypálil nečekaný projektil z dálky a hosté se ujali vedení.

Domácí ovšem nerezignovali. V 15. minutě poslal Taichman zpětnou přihrávku volnému Ševčíkovi a bylo srovnáno. Po půl hodině hry dostal Slamenec míč na polovině hostů a dalekonosnou střelou z dobrých třiceti metrů dokonale překvapil gólmana Běhala – 2:1.

Osm minut po změně stran kopal Štroch přímý volný kop ještě z vlastní poloviny, ve vápně našel Hradila a jeho teč hlavou znamenala další branku v síti hostů. Aby toho pro hosty nebylo málo prosadil se v 61. minutě pěkným gólem Taichman.

Po čtvrté brance se domácí stáhli do obrany a hosté začali bušit do zavřených dveří. Během zbývajících třiceti minut si vytvořili platonický tlak, kopali sedm rohů, ale mezi tyče míč nedostali. Domácí si mohli po utkání v kabině zahalekat vítězný rituál a těšit se na finále…

Branky: 15. Ševčík, 30. Slamenec, 53. Hradil, 61. Taichman – 6. Šoupal. ŽK: Kvapil (Náměšť). Rozhodčí: Jiří Augustin.

Blatec: M. Pohlídal – J. Pohlídal, Hradil, Štroch, Kubíček, Zmeškal, Petružela, Slamenec, Okleštěk, Taichman, Ševčík (76. Kutal). Trenér Juraj Legát.

Náměšť: Běhal – Tisoň, Vymětal, Sekyra, Pápica (46. Konečný), Kvapil, Dostál, Šoupal, Filípek, Fišara, Ošťádal. Trenér Tomáš Jelínek.

TJ Granitol Moravský Beroun – FC Dolany 1:1 (0:0), 4:5 na pokutové kopy

Druhé semifinále sehrálo v Moravském Berouně, kde proti místnímu celku nastoupil účastník krajského přeboru FC Dolany, který postoupil do finále až po střelbě pokutových kopů.

Dolanským se v poslední době v mistrovské soutěži příliš nedaří a ani v poháru proti týmu z I.B třídy se dlouho nedokázali prosadit.

Až v 58. minutě se trefil mezi tyče Roman Penc. Za dvě minuty bylo ovšem vyrovnáno po střele Doličáka. V další fázi zápasu gól nepadl a o postupujícím musely rozhodnout pokutové kopy.

Favorit z Dolan byl úspěšnější a po roční pauze si zahraje opět finále. (bin)