Na podmáčeném terénu začal aktivněji domácí HFK, přesto mohli jít jako první do vedení hosté, když Otrubovu střelu zblízka srazil mimo tyče jeden z jeho spoluhráčů.

První gól však přece jen dala Holice. Z hranice vápna vystřelil Zedníček, jeho ránu i dorážku Žondry sice brankář Kupka zlikvidoval, ale naneštěstí pro něj se Libor Žondra znovu dostal k míči a bez problémů v 15. minutě otevřel skóre.

O šest minut později to už bylo 2:0, když po přihrávce Žondry skóroval Rudolf Obal. Utkáni se poté zklidnilo a diváci tak více než hru sledovali dlouhé ošetřování Obala, kterému z hlavy po jednom z tvrdých soubojů stříkala krev.

Bývalý svěřenec Mutěnic se však po pěti minutách opět zapojil do hry a svůj návrat na hřiště oslavil gólovým centrem na hlavu Žondry a Holice odcházela do kabin s náskokem tří branek.

Kdo však očekával, že se zápas už pouze v klidu dohraje, byl na velkém omylu. Mutěnice vstoupily do druhé půle jako vyměněné a v 62. minutě se dočkaly zaslouženého snížení. Hlavou se trefil Bronislav Otruba.

Zaskočení domácí inkasovali za chvíli opět. Po takřka stejné akci překonal Šroma přesnou hlavičkou kapitán hostů Dalibor Koštuřík.

Ale tým Miroslava Kouřila dokázal na nepříznivý vývoj zareagovat. V 70. minutě po centru Dadáka završil hattrick Libor Žondra a HFK vedl 4:2. Za devět minut se díky svému důrazu trefil Čtvrtníček a vrátil Holici třígólový náskok.

V 88. minutě korigoval stav na 3:5 krásnou střelou z pětadvaceti metrů Martin Hirsch. Poslední slovo si však vzal slovo opět Rudolf Obal, který pohodlně střelo do odkryté brány uzavřel skóre na 6:3.

„Odehráli jsme dobrou partii,“ hodnotil utkání Miroslav Kouřil, který si pochvaloval především skvělou efektivitu svého mužstva. Naopak hra defenzivy mu přidělává na tvář mnoho vrásek. „Co my jsme schopni vzadu vyrobit je neuvěřitelné,“ kritizoval obranou domácí kouč.

Ten se už nemůže dočkat návratu zkušeného bek Michala Kováře. „Už pomalu chodím do kostela a modlím se aby se uzdravil,“ přiznal Kouřil.

Hlavními hvězdami duelu byli útočníci Obal a především autor tří branek Libor Žondra, který dostal poprvé šanci v základní sestavě olomoucký trenér pro něj nacházel jen slova chvály. „Libor dnes mou důvěru mnohonásobně splatil,“ prohlásil.

„Ten jednou může hrát i ligu,“ předpovídá Žondrovi velkou kariéru Kouřil.

1.HFK Olomouc – Mutěnice 6:3 (3:0)

Branky: 18., 40. a 70. Žondra, 22. a 90. Obal, 79. Čtvrtníček – 62. Otruba, 67. Koštuřík, 88. Hirsch. ŽK: Čtvrtníček – Zich. Rozhodčí: Jahoda – Kondler, Dorušák. Diváci: 211.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák (85. Šturma), Lukášek, Zlatohlavý, Vajda © (55. Salatin) – Libič, Čtvrtníček, Filipský – Žondra, Zedníček (76. Dohnal), Obal. Trenér: Miroslav Kouřil

Mutěnice: Kupka – Pospíšil, Trnovec (73. Ondryáš, 80. Mikulčík), Jašíček, Zich – Koštuřík ©, Lacko, Hořava, Novák – Kašpar (62. Hirsch), Otruba. Trenér: Peter Vlček.