Pro Vladimíra Daridu připravil po dvaceti minutách nebezpečnou střelu, ale postupem času podobně jako spoluhráči upadl do průměru. Nebo spíš ještě o něco níž.

„V prvním půli jsem měl nějaké momenty. Něco jsem zkazil, něco se mi povedlo. Ale všechno je to jedno. Prohráli jsme 0:3," pousmál se trpce dvacetiletý útočník.

„Škoda, že jsme při té střele (Daridově – pozn. red.) neběželi rychleji k bráně, že bychom měli ten odražený míč. Kdybychom dali první gól my, tak by to bylo jiné," řekl Vydra.

Jako v utkáních se Slovenskem a Tureckem.

„Tam jsme dali gól hned na začátku, to byl podstatný rozdíl. Zdálo se mi, že jsme dnes jakoby nechtěli nic uspěchat. Kdyby se nějaká šance ujala, určitě to mohlo být jiné," zopakoval hráč druholigového anglického Watfordu.

Tam hraje jako podhrotový útočník a v sezoně už má na kontě více než dvacet branek. V reprezentaci však nastupuje spíš na křídle.

Post podhrotového hráče patří v národním týmu Tomáši Rosickému. Kapitán však kvůli zranění nastoupil až v kritické situaci na poslední půlhodinu.

Petru Jiráčkovi, jenž Rosického v základní jedenáctce zastoupil, se olomoucké utkání vůbec nepovedlo.

Neměl podporovat Davida Lafatu raději Vydra?

„Nemůžu si vybírat, který je můj nejoblíbenější post. Sestavu dělá trenér, a kam mě pošle, tam budu hrát. Já jsem rád, že vůbec můžu nastoupit," smetl sám útočník tuto debatu ze stolu.

Spíš litoval vlastní zblokované střely za stavu 0:2.

„Šla dobře, ale trefil jsem Kjaera někam do nohou. Kdybychom dali ještě kontaktní gól, tak se z toho Dánové třeba podělají," věřil.

Místo toho přišel třetí úder a konec nadějí.

„Dánové věděli, že budeme chtít tlačit, tak na nás čekali. Chtěli hrát na brejky a to se jim nakonec povedlo," shrnul zápas Vydra.

„Prohrálo se, ale nedá se nic dělat. V úterý nás čeká Arménie, tak máme co napravovat," řekl.

„Zápasů je před námi pořád ještě dost. Italové jsou samozřejmě těžký soupeř, ale třeba i s nimi se bude dát hrát. Můžeme tam u nich předvést to, co Dánové předvedli tady. Můžeme hrát na brejky a třeba se nám to povede," nechtěl ještě odepsat český tým z boje o postup na mistrovství světa.