Do třetího týmu polské Ekstraklasy odešel dvojnásobný český reprezentant v pátek a hned o den později nastoupil ke svému prvnímu utkání v barvách Legie. U divokých polských fanoušků, kteří na internetu jeho příchod ve velkém kvitovali, si hned udělal skvělé jméno.

Hubník nastoupil v rozestavení 4–5–1 na hrotu útoku a už po šesti minutách se nejlépe ze všech zorientoval ve zmatku, který nastal v pokutovém území Widzewu a vstřelil první gól v novém působišti. Po necelé půlhodině pak přidal po centru z pravé strany i druhou přesnou trefu.

Za Legii se nakonec trefil ještě argentinský záložník Alejandro Cabral. Za soupeře snížil po změně stran Panka. Legia tak zápas hraný na 2×40 minut vyhrála 3:1.

Hubník odehrál celých osmdesát minut a po utkání řekl pro web Legie: „Myslím, že zápas vypadal docela dobře, přestože se hrálo na těžkém terénu a celou dobu padal sníh. S týmem se mi spolupracovalo dobře, vstřelil jsem dva góly. Ale budu ještě potřebovat čas, abych se s mužstvem úplně sehrál.

Naznačil také, s jakými cíli do Polska přišel. „Rád bych s Legií vyhrál polskou ligu a zahrál si v evropských pohárech,“ řekl Hubník.

Ligové jaro zahájí nový Hubníkův zaměstnavatel v pátek 25. února od 20 hodin na hřišti poslední Cracovie Krakow. Po podzimu ztrácí Legia na vedoucí Jagielonii Bilaystok tři body.

Legia Varšava – Widzew Lodž 3:1 (3:0)

Branky: 6. a 28. Hubník, 34. Cabral – 46. Panka.
Legia: Skaba – Rzeźniczak, Kelhar, Astiz, Wawrzyniak (65. Szalachowski)– Manu, Cabral, Radović (65. Komorowski), Borysiuk, Kucharczyk (71. Mezenga) – Hubník. Trenér: Maciej Skorza.