Oficiálním hracím dnem 1. předkola je neděle 23. července od 17 hodin. Představí se v něm hned pět celků z Olomouckého kraje. Los proti sobě svedl vítěze Krajského poháru Čechovice, které skončily čtvrté v krajském přeboru a na domácím hřišti přivítají divizní Přerov. Doma odehrají své zápasy také nováčci divize. Vítěz krajského přeboru Jeseník přivítá Bruntál a do Kostelce na Hané přijede poslední celek uplynulého ročníku divize E HFK Olomouc.

V dalším 1. předkole, které je na programu poslední víkend v červenci a oficiálním hracím dnem je prozatím neděle 30. července a do boje půjdou také týmy z třetí ligy a zbývající účastníci divize.

Na soupeře si musí počkat v Kozlovicích. Fotbalisté vítěze divize E zamíří na půdu vítěze utkání Čechovice - Přerov. Stejně tak jasno nemají ani v Šumperku, který pojede buď do Jeseníku nebo Bruntálu. Na vítěze zápasu Kostelec na Hané - HFK Olomouc pak čeká nováček MSFL a třetí tým uplynulé divize D Bohunice. Domácím bude vítěz 1. předkola.

Trenér Nových Sadů Rostislav Sobek
Novosadský kouč Sobek: Sezonu hodnotím dobře z více pohledů, trend chceme udržet

Ostatní týmy z Olomouckého kraje již mají jistotu. Los proti sobě svedl divizní Všechovice a třetiligové Hranice. Nové Sady přivítají rovněž tým z MSFL Blansko. Uničov pak pojede na půdu divizní Břidličné.

V 1. kole půjdou do boje také některé celky z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Oficiálním termínem je středa 9. srpna. Druholigový Prostějov pojede na půdu vítěze duelu Řepiště - Nový Jíčín. Na druholigového soupeře se může těšit vítěz utkání Jeseník/Bruntál - Šumperk. Čeká na něj totiž Opava. A stejně tak nejlepší z trojice Kostelec na Hané/HFK Olomouc - Bohunice, protože vítěz přivítá nováčka F:NL Kroměříž.

Vítěz zápasu Čechovice/Přerov - Kozlovice bude hrát 1. kolo venku na půdě vítěze Kuřim/Velké Meziříčí - Vrchovina.

Postupující z utkání Všechovice - Hranice přivítá vítěze duelu Břidličná - Uničov a může tak dojít na krajský souboj třetiligových týmů. Nové Sady v případě vyřazení Blanska pojedou do Holešova či Uherského Brodu.

Soupeři týmů z Olomouckého kraje:

1. předkolo (23. července, 17.00)

Čechovice - Přerov

Jeseník - Bruntál

Kostelec na Hané - HFK Olomouc

Předkolo (30. července, 17.00)

Čechovice/Přerov - Kozlovice

Všechovice - Hranice

Kostelec na Hané/HFK Olomouc - Bohunice

Jeseník/Bruntál - Šumperk

Nové Sady - Blansko

Břidličná - Uničov

1. kolo

Řepiště/Nový Jičín - Prostějov

(Jeseník/Bruntál - Šumperk) - Opava

(Kostelec/HFK Olomouc - Bohunice) - Kroměříž

(Kuřim/Velké Meziříčí - Vrchovina) - (Čechovice/Přerov - Kozlovice)

Všechovice/Hranice - Břidličná/Uničov

Holešov/Uherský Brod - Nové Sady/Blansko