Vytáhlý forvard žil do svých čtyř let na Apeninském poloostrově, po matce má české občanství, po biologickém otci italské jméno.

Fotbalově vyrůstal v Olomouci, od žáků kopal za Sigmu, poté se přestěhoval do sousedního HFK, jehož dres oblékal i v dospělé kategorii.

„V HFK mi skončila smlouvu, novou mi nikdo nedal," podotkl Gianpaolo Pezzotti.

Absolvoval zkoušku ve slovenském Pohroní, účastníkovi druhé nejvyšší soutěže.

„Nevím, jak bych to řekl, ale nedokázal jsem si představit, že bych tam fungoval," přiznává jednadvacetiletý fotbalista.

„Chtěli, abych ještě týden zůstal, ale nedával jsem to," řekl otevřeně vytáhlý útočník.

V Hlučíně to špatné nebylo

Během své kariéry hrával Dorosteneckou ligu za Hlučín a dařilo se mu, tým trénoval současný kouč opavského béčka Lubomír Hrabina.

Dával góly, dokonce si řekl o místo ve výběru trenéra Pavla Hajného hrajícího MSFL.

„V Hlučíně to špatné nebylo," ohlíží se zpětně bez pěti centimetrů dvoumetrový útočník.

Před startem podzimní části o něm přemýšlel Třinec, on ale zůstal na Hané.

„Bylo to všechno strašně rychlé. Do konce přestupního období scházely snad čtyři hodiny, nakonec můj přestup padl," vzpomíná Gianpaolo Pezzotti.

Nakonec zakotvil v Opavě, opět opráší spolupráci s trenérem Lubomírem Hrabinou.

Věří, že jejich spolupráce bude stejně úspěšná jako v Hlučíně.

„Potěšilo mě, že se trenér Hrabina ozval. Rád bych mu jeho důvěru splatil," říká odhodlaně fotbalista s italskými kořeny.

Chci se odrazit a zaujmout

Neděsí ho ani poslední místo opavského béčka v MSFL.

„Dokud naděje žije, budeme bojovat. Až tak beznadějně bych to rozhodně neviděl, chci Opavě pomoci k záchraně," zdůrazňuje Gianpaolo Pezzotti.

Jak již bylo zmíněno, v sedmnácti byl na testech v Sampdorii Janov, chtěl ho Jablonec, nyní se rve o místo na slunci v MSFL, rád by se posunul výše.

„Chci se v Opavě odrazit, zaujmout svými výkony a třeba si říci o místo v opavském áčku. Dobře ale vím, že mám před sebou dlouhou cestu. Musím na sobě makat, zadarmo nikdo nikdy nic nedostal," uzavírá Pezzotti.