Holice se představí na půdě poslední Opavy, kde ji však nebude čekat žádná lehká práce.

„Tam bude třeba i dva tisíce lidí, soupeř hraje o záchranu, takže to pro nás bude na začátku jara těžká zkouška," říká holický útočník Libor Žondra, který se po zranění dostává do optimální formy.

O víkendu jste odehráli poslední generálku se Zlínem. Vezmete si z porážky 2:3 nějaké ponaučení?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, soupeře jsme tlačili, ale dostali jsme gól z protiútoku. Navíc jsme si nepohlídali standardku, byla tam chyba a musíme si to na videu ukázat, co bylo špatně. Výsledek je to samozřejmě špatný, protože jsme prohráli doma.

Co říkáte na odložený začátek jarní části soutěže?
Myslím, že jste viděli, že se rozhodně dalo hrát. Hráli bychom doma a pro nás by to bylo určitě lepší než na horké půdě v Opavě. Tam bude třeba i dva tisíce lidí, soupeř hraje o záchranu, takže to pro nás bude na začátku jara těžká zkouška.

Na druhou stranu během zimní přípravy jste prakticky nebyli na přírodní trávě, takže se Zlínem jste si ji mohli vyzkoušet.
Na přírodní trávu si už zase pomalu zvykáme. Určitě je to pro nás těžší, protože se boří nohy, ale na to si časem zvykneme. V Opavě to už bude dobré.

Vy jste do přípravy naskočil kvůli zánětu achilovky o něco později. Už jste v optimální formě?
Určitě ne, nedal jsem gól a ani do šancí se moc nedostávám. Ještě možná chybí síla, vytrvalost a kondice. Ale už jsem vydržel přes šedesát minut, takže to v týdnu vyladím. Celý mančaft musíme zabrat víc, proti Zlínu to bylo z naší strany málo.

Lepší Holice než první liga v Hradci

V zimě jste byl na zkoušce 
v prvoligovém Hradci Králové. Právě kvůli tomu zranění jste ale pořádnou šanci ukázat se ani nedostal, že?
Je to tak. Možná bych tam šanci měl. Možná by si mě tam nechali, protože formu z podzimu jsem měl. Teď jsem ale měsíc stál, takže mě to určitě ovlivnilo.

Byl jste hodně zklamaný, že vám prvoligové angažmá nevyšlo?
Nebylo to zklamání. Pro mě je Holice možná lepší, protože tady hrajeme o postup. Je to lepší než hrát 
v Hradci o sestup a kdo ví, jestli bych vůbec nastupoval. Jsem rád, že jsem 
v Holici.

Když se vám podaří podzimní výkony zopakovat i na jaře, tak se můžete dočkat další prvoligové příležitosti. Je to vaší nynější motivací?
Když budu podávat výkony jako na podzim a přidám nějaké góly, tak si myslím, že nějaká nabídka přijde. Nebojím se toho. Nejsem zase tak starý, takže si myslím, že to ještě přijde.

Říkal jste, že v Holici budete hrát o postup. K těmto metám vám po podzimu chybí čtyři body.
Jelikož jsme poslední dva zápasy podzimu zkazili, tak doufám, že se vrátíme na vítěznou vlnu a budeme vyhrávat jak doma, tak venku. Myslím, že mužstvo máme dobré, jsou v něm zkušení borci jako Kobylík, Dadák, Kovář, takže musím hrát o postup. Střed tabulky nemá cenu hrát.

V přípravě jste přivezli také dvě vítězství z Rakouska. 
Přidalo vám to na sebevědomí?
To jsou pro nás dobré zkušenosti. Byly to venkovní zápasy, takže se snad ani v Opavě nebude čeho bát. Doufám, že vyhrajeme!