V Praze se hrál od začátku atraktivní zápas. Ani jednomu z týmů s trochou nadsázky „o nic nešlo“ a na přístupu k defenzivě to bylo vidět.

Z počátku byla aktivnější Sigma. Dvakrát zaťukali Hanáci na brankovou konstrukci, než naplno udeřili. První zvonění měl na svědomí Doležal, který si na přední tyči našel prudký centr Přikryla. Podruhé se za Sňozíkovými zády ozvalo břevno po centru Janotky z přímého volného kopu a hlavičce Petra.

Skóre se měnilo po odehrané půlhodině. S velkou chutí hrající Tomáš Přikryl si zaběhl za zelenobílou obranu, kam prodloužil dlouhý pas Doležal, a oslavil první ligový start v základní sestavě obstřelením brankáře Klokanů.

Jenže z vedení se Hanáci dlouho neradovali. Domácí ostrostřelec Milan Škoda se nejprve zastřeloval, když dostal na hranici dostatek prostoru od mladíka Koutného, který zaskočil za disciplinárně potrestaného Škerleho.

Brankář Blaha, další z fotbalistů, kteří dostali v nabitém olomouckém programu příležitost zazářit, byl ale pro tentokrát pozorný.

V 36. minutě však neměl nárok, když přetažený centr vrátil na malé vápno Uzbek Ibragimov a Škoda svým důrazem donutil Kučeru k vlastnímu gólu

Ještě do přestávky mohlů Sigmě vrátit náskok Petr, ale příliš dlouho mu trvalo, než si nachystal míč v dobré šanci na oblíbenou pravačku a nakonec jeho zakončení vyznělo do ztracena.

Po pauze byli znovu aktivnější hosté. Tutovku zazdil v 53. minutě Petr, jehož na malém vápně našel přesným centrem Rossi. Sňozík však proti hlavičce z bezprostřední blízkosti vytáhl fantastický reflex.

Na druhé straně těsně nedosáhl před Blahou na centr Štohanzl, ale v 69. minutě se Klokani dočkali.

Kučera ve vlastním vápně hasil na poslední chvíli, vysoký míč ale Hartig vrátil před branku, kde Škoda využil nedůslednosti Vepřeka a přes hlavu trefil tři body pro Bohemians.

Hanáci vystupňovali v poslední dvacetiminutovce tlak. Ale střídající Šultes trefil boční síť a hlavičku i parádní oblouček Hořavy lapil Sňozík.

Sigma v tomto zápase opět potvrdila, že s výjimkou prvního zápasu s Ústím nad Labem se jí na jaře na soupeřových hřištích bodovat nedaří.

V tabulce se svěřenci kouče Psotky propadli na páté místo, za svého přemožitele.

Bohemians 1905 – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 36. Kučera vl., 69. Škoda – 29. Přikryl. Rozhodčí: Adámek – Čecháček, Szarowski. ŽK: Hartig – Vepřek. Diváci: 2614.

Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Cseh, Nikl, Bartek – Moravec, Kraus (38. Nešpor), Sedláček, Štohanzl (87. Lukáš) – Škoda, Ibragimov (67. Hartig). Trenér: Pavel Hoftych.

Sigma: Blaha – Janotka, Kučera, Koutný, Vepřek – Přikryl (67. Bajer), Rossi, Hořava – Petr (67. Šultes), Doležal, Navrátil (79. Tomeček). Trenér: Zdeněk Psotka.