K tomu, aby si juniorka Sigmy tuto bilanci přenesla i do jarní části, chyběl jediný zápas na půdě Vysočiny Jihlava B. V něm však přišla nešťastná porážka 1:2, která byla pro Hanáky teprve třetí v celé sezoně.

„Je to škoda, chtěli jsme podzim dohrát vítězně, nebo alespoň se ziskem jednoho bodu. Herně bylo utkání vyrovnané, v držení míče jsme byli lepší. Hodně zápas ovlivnilo hřiště, na kterém se hrálo. Tréninkové hřiště v Jihlavě, které je menší, nám nedovolilo hrát tolik kombinačně,“ prohlásil po utkání trenér Sigmy B Václav Jílek.

Jeho tým začal v Jihlavě proti týmu ze spodní poloviny tabulky dobře. Jenže šance Nešického skončila střelou vedle. Sigma B se musela obejít bez nejlepšího střelce Zdeňka Klesnila, který se připravoval s A-týmem na prvoligový zápas proti Spartě, a na gól tak v prvním poločase čekala marně.

Ve druhé půli nejprve olomoucký brankář Šustr zlikvidoval pokus Kosaka a o chvíli později již padla první branka zápasu. Po krásné kombinaci olomouckého celku z 58. minuty se k zakončení dostal Nešický, jenž efektním dloubáčkem otevřel skóre zápasu.

O chvíli později mohl druhou olomouckou branku přidat Vavřík. Ten ale ve velké šanci neuspěl a domácí Vysočina to tvrdě potrestala. „Bylo to tradiční nedáš – dostaneš. Nebyli jsme důrazní ve vápně a neobsadili hráče. Z toho důvodu jsme inkasovali dva slepené góly,“ uvedl trenér Jílek.

Gól na 1:1 zaznamenal hlavičkou v 66. minutě Krutý a o minutu později otočil skóre zápasu ve prospěch Jihlavy B Plumb.

„V závěru zápasu jsme měli drtivý tlak. Snažili jsme se ze všech sil o vyrovnání, jenže spálili jsme velké šance,“ popisoval olomoucký kouč. Olomoucké vyrovnání mohl zařídit Rolinc, ten ale v čisté šanci hlavičkou neuspěl.

V poslední minutě nastavení odmítl vyrovnání Vavřík, který netrefil branku. Jihlava B si tak připsala teprve třetí výhru v sezoně. Naopak juniorka Sigmy se musela smířit se třetí porážkou v tomto ročníku MSFL.

„Utkání mělo dobré tempo, hráči ukázali svůj charakter a předvedli kvalitní výkon. Nechci se vymlouvat, ale podmínky zkrátka nebyly takové, jaké bychom si představovali,“ uzavřel trenér Sigmy B Jílek, který se přesouvá do Izraele za reprezentačním týmem do 19 let.

„Jsem velmi rád, že jsme tento těžký zápas dotáhli do vítězného konce. Nejenže jsme tentokráte naše vedení udrželi, ale ještě jsme snad poprvé v sezóně dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející průběh utkání. Důležitý byl moment z 65. minuty, kdy Sigma neproměnila velkou šanci a nezvýšila tak na 0:2,“ uvedl pro klubový web Vysočiny Jihlava trenér Roman Kučera, který byl rovněž spokojen s vysokou kvalitou utkání.

FC Vysočina Jihlava B – SK Sigma Olomouc B 2:1 (0:0)

Branky: 66. Krutý, 67. Plumb – 58. Nešický. Rozhodčí: Fojt – Vostřejž, Sedlář. ŽK: Filip. Diváků: 100.

Jihlava B: Rožník – Kryštůfek, Ptáček, Filip, Dobrovolný – Přibyl (79. Šandera), Fadrný, Vacek, Kosak – Zeman (60. Plumb), Krutý (89. Chmelík). Trenér: Roman Kučera.

Olomouc B: Šustr – Nepožitek, Štětina, Ulma, Machalický – Nuc, Pančochář, Nešický (84. J. Hořava), Vavřík – Rolinc, Jerome. Trenér: Václav Jílek.