„Chtěl bych klukům poděkovat za výkon a odvedenou práci. Těší mě, že kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Jsem maximálně spokojený s nasazením i s hrou," chválil své hráče Derco.

„Myslím, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem. Určitě tam byly nějaké hluché pasáže, ale jinak jsme měli utkání pod kontrolou," prohlásil domácí kouč, jenž přišel do Sigmy z Holice.

Sigma měla od úvodních minut jasnou převahu, a již ve12. minutě mohla jít do vedení. Po centru Jakuba Petra mířil těsně vedle Tomeček. Podobně dopadlo o pár minut později i zakončení Chlebka.

Ve 27. minutě se už domácí dočkali. Rolincovu střelu zblízka sice ještě dokázal hostující stoper vykopnout z brankové čáry, nekompromisní dorážce Tomečka už ale v cestě do sítě nikdo nezabránil a Sigma zaslouženě vedla.

„Prvních dvacet třicet minut jsme byli zakřiknutí a hráči se báli hrát. Velké problémy nám dělaly rychlostní typy hráčů v týmu soupeře," vysvětloval zakřiknutý úvod Hulína jeho lodivod Jindřich Lehkoživ

Před koncem první půle hosté ztratili ostych a ve 44. minutě mohli z první větší šance vyrovnat. Otruba ovšem Šustrovu bránu z deseti metrů netrefil.

Tato situace se nakonec ukázala jako klíčová. Z následného protiútoku totiž Sigmy zvýšila na 2:0. Jakub Rolinc utekl hulínským obráncům a křížnou střelou k tyči nedal brankáři šanci.

„Koncem poločasu jsme začali konečně hrát fotbal, paradoxně jsme ale dostali z rychlého protiútoku gól na 2:0. Je to škoda, protože kdybychom se drželi v kontaktu, domácí by byli nervóznější," mrzelo hostujícího trenéra.

Ve druhé půli se hrál oboustranně útočný fotbal s mnoha šancemi. Nejprve mohli vstřelit kontaktní gól hosté, ale Sigmu dvěma skvělými zákroky podržel Šustr. Ten nejdříve tváří v tvář vychytal Lacigu a poté vyškrábl i dorážku Dvořáčka.

Sigma kontrovala šancemi Tomečka a Rolince, oba však své loženky zahodili. V závěru mohl ještě Šustra o čisté konto připravit Dvořáček, jeho přímák ale zastavilo břevno.

„Před druhým poločasem jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Hráli jsme otevřený fotbal a dostali jsme se do dvou šancí. Možná, že kdybychom dali kontaktní gól, mohlo se to zdramatizovat," domníval se Jindřich Lehkoživ.

„Několikrát mi zatrnulo, protože kontaktní gól by soupeře postavil na nohy," přiznal kouč Sigmy Derco.

„Ve druhém poločase se hrálo nahoru dolů a ty šance byly na obou stranách. My jsme také měli příležitosti z brejků," dodal domácí trenér.

Sigma Olomouc B – SK Spartak Hulín 2:0 (2:0)

Branky: 31. Tomeček, 45. Rolinc. Rozhodčí Drozdy – Tomanec, Batík. ŽK: Nešický, Rolinc. Diváků: 131.

Sigma B: Šustr – Vavřík, Ješko, Šindelář, Hála – Plšek (78. Ševčík), Nešický – Petr, Chlebek (89. Machalický), Tomeček (71. Pančochář) – Rolinc. Trenér: Jiří Derco.

Hulín: Dubec – Barcuch, Paciorek (85. Zlámal), Říhák, Václavíček – Laciga, Dvoříček, Pacl (81. Němec), Kadlec – Otruba, Ševela. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Ondřej Kašlík