„Ztráta bodů mrzí, zvlášť s Litovlí. Kdybychom vyhráli, tak na ni máme slušný bodový náskok, takto to je jen šest bodů," posteskl si určický lodivod Evžen Kučera.

Naopak šťastný byl kouč Litovle Jiří Navrátil: „Věděli jsme, že se Určicím daří a měli jsme před nimi velký respekt. Spokojili bychom se i s bodem, ale výhra za tři body je skvělá, snad se od ní odrazíme konečně ode dna tabulky."

Zápas začal opravdu divoko a už v deváté minutě hosté vedli. Otava se dostal mezi určické stopery a hlavou přehodil brankáře. Domácí se však také brzy prosadili. Už po pěti minutách poslal Zelina centr na Cetkovského hlavu. Kapitán Určic tak srovnal na 1:1. Litovel se zásluhou Grossmana znovu dostala do vedení, a to ve dvacáté minutě. Od té chvíle se stav neměnil.

„První poločas byl velmi vyrovnaný, ale řekl bych, že jsme byli trošičku lepší," popisoval litovelský kouč Navrátil.

Druhý poločas už byl na gólové šance o poznání chudší. Litovelští měli největší příležitost v osmdesáté páté minutě. Kvapil se postavil k penaltě, ale neproměnil ji. V závěru zápasu dostaly Určice hosty pod tlak a v nastaveném čase se probojoval Trajer do obrovské šance, míč poslal k tyči, tam však zázračným zákrokem zasáhl Nakládal. Litovel tak díky němu uhlídala tři body.

„V samotném závěru jsme dovolili Určicím obrovskou šanci. Naštěstí nás famózním zákrokem zachránil náš gólman Vojta Nakládal," pochválil svého svěřence Jiří Navrátil.

„Trajer měl opravdu obrovskou šanci, ale bohužel gól to nebyl. Předtím to však bylo především o nakopávání dlouhých balónů. Prostě se nám lépe hraje se silnějšími soupeři," přiznal Evžen Kučera.

Určice – Litovel 1:2 (1:2)

Branky: 14. Cetkovský – 9. Otava, 20. Grossmann. Rozhodčí: Slota – Štětka, Ehrenberger. ŽK: Števula, Zacpal, Šatný, Zapletal – Schön, Grossmann, Otava. Diváků: 41.

Určice: Števula – Gottvald (46. Šatný), Lakomý, Zacpal, Zelina – Hochman, Halouzka, Cetkovský, Surala (46. Zapletal), Plajner – Trajer. Trenér: Evžen Kučera.

Litovel: Nakládal – Kvapil, Krátký, Baránek (13. Navrátil), Miklánek – Čep, Grossmann, Heinz, Jindra, Otava – Schön. Trenér: Jiří Navrátil.