Šternberk, který skončil v minulé sezoně třetí a v té letošní myslí na postup, byl pasován do jasného favorita utkání.

A tomu také přizpůsobil svoji hru, protože od první minuty byla vidět snaha o vstřelení uklidňující branky.

Problémy dělal zejména Zifčák, který několikrát dostal míč na úroveň posledního obránce, pozorná určická obrana jej ale zatím pohlídala.

V útočném snažení ale jako by Šternberští zapomněli na zadní vrátka a mohl přijít trest, a to dokonce dvojitý. Nejdříve hostující obraně utekl Trajer, který sám před brankářem volil oblouček, míč však jen těsně minul levou tyč.

O chvíli později pak spálila stoprocentní tutovku nová určická posila Hatle, který se po chybě brankáře Studeného objevil úplně sám před odkrytou bránou, míč však letěl opět vedle brány.

„My jsme chtěli hrát spíše ze zabezpečené obrany, což se nám nedařilo, navíc brankář moc vymýšlel. Z toho pramenily ty šance Určic," viděl situace šternberský trenér Jaromír Lukášek.

Po dvou tutovkách Určic přišel zákonitě trest. Zdeněk Bartoněk odcentroval z křídla na Petra Vytřísala, který si míč jedním dotekem zpracoval ve vápně, druhým vyšachoval určickou obranu a třetím překonal brankáře Holáska, který byl naprosto bezmocný.

Určice ale záhy vyrovnaly. Po rohovém kopu na přední tyč se dokázal nejlépe zorientovat Halouzka, který poslal hlavou míč do sítě.

Do poločasu však měli poslední slovo hosté. Agilní Zifčák si naběhl za určického obránce a sám se před brankářem Holáskem nemýlil.

„Bohužel jsme nevyužili šance a a pak přišel trest," kroutil zklamaně hlavou určický trenér Tomšic.

Určičtí fotbalisté se snažili o vyrovnání, branka soupeře jim byla ale jakoby zakletá. Dokázala to i dvojitá stoprocentní šance po centru Halouzky, kdy ani Vaněk ani Plajner nedokázali z malého vápna dopravit míč do sítě přes houšť těl šternberských hráčů.

A opět Šternberští trestali. Centr na Vytřísala si útočník Šternberských chtěl zpracovat ze vzduchu patou, čímž ale efektivně nahrál Smrčkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do konce zápasu mohl ještě zápas zdramatizovat Plajner, když mu namazal šternberský Bartoněk. Určický útočník vystřelil podél hostujícího brankáře, trefil však tyč.

Veškerá naděje pak určickým fotbalistům zhasla po červené kartě Matěje Hatleho, který hasil samostatný únik dvou hráčů ve žlutém.

„Na to, že je Šternberk ambiciózní, tak si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Tým se snažíme ještě zkonsolidovat, z čehož pak pramenily situace, kdy chyběla souhra. Ve druhé polovině už nám chyběly síly, abychom vše zvrátily. Po posledním gólu už vše bylo takové křečovité. Mohou nás mrzet ty nevyužité šance," rozpovídal se o utkání trenér Tomšic.

O šancích určických hráčů si byl vědom i trenér Šternberka.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ale na druhou stranu to, co jsme nabídli soupeři, nad tím zůstával rozum stát. Taková koncentrovanost se mi rozhodně nelíbí," zdůraznil Lukášek.

Určice – Šternberk 1:3 (1:2)

Branky: 29. Halouzka – 23.Vytřísal 42. Zifčák 69. Smrček. Rozhodčí: Kouřílek – Štětka, Zavřel. ŽK: Trajer – Kuba. ČK: 89. Hatle (URČ).

Určice: Holásek (Běhalík) – Drmola (77. David Trajer), Zelina, Josif, Plajner – Halouzka, Hatle, Menšík, Šlajs (62. Krajíček) – Vaněk, Michal Trajer. Trenér: Radek Tomšic.

Šternberk: Studený – Bartoněk, Dadák (46. Tomanec), Reichl – David Kuba, Martin Kuba, Smrček, Coufal, Vytřísal (69. Hlaváček), Zifčák. Trenér: Jaromír Lukášek.

DOMINIK VORÁČ