„První poločas z naší strany snesl přísnější měřítko, ale bohužel jsme neproměnili naše dvě gólové šance,“ litoval Machálek dvou zahozených příležitostí Řeháka a Hrubého.

„Po přestávce jsme pak z první pořádné střely inkasovali a po zranění Švajdy, který odvedl kvalitní výkon, už jsme nenašli sílu na obrat,“ poznamenal Machálek, který se ve čtvrtek vrátil po třech a půl letech na uničovskou lavičku.

„Po přestávce jsme hosty začali víc napadat a po individuální akci se prosadil Valášek. Potom jsme měli další tři možnosti vstřelit gól, ale zase jsme je nedali,“ posteskl si domácí trenér Jindřich Lehkoživ.

Důležité tři body tak musel Kroměříži zachránit sedm minut před koncem výbornými zákroky brankář Vogl proti střelám Kyselého a Režného po závaru.

Nový uničovský kouč už tuší, že ho s týmem čeká spousta práce. „Tým mi připadá uspokojený. Je potřeba ho probudit. Možná příchodem nových hráčů, možná něčím jiným. Každopádně to bude běh na dlouhou trať,“ uvědomuje si Miloslav Machálek.

„Teď nás čekají dva velice těžcí soupeři. Soustředit se proto budeme hlavně na poslední tři zápasy podzimu. Tam bude potřeba bodovat, abychom na jaře neměli problémy,“ doplnil.

SK HS Kroměříž – SK Uničov 1:0 (0:0)

Branka: 52. Valášek. Rozhodčí: Sedláček – Antoníček, Ogrodník. ŽK: Heinz. Diváků: 248
Kroměříž: Vogl – Valášek (89. Mašlej), Šilinger, Klabal, Kaňa – Mazouch – Klimek (46. Janča), Hromek (84. Huška), Grim, Stojaník – Fiala. Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Uničov: Uvízl – Juřátek (82. Novosad), Vejvoda, Sostřonek, Heinz (86. Brada) – Toman – Řehák, Švajda (59. Režný), Kyselý, Krč – Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.