„Samozřejmě jsme za výsledek rádi, ale nepřeceňujeme ho. Hodně nám pomohly dva rychlé góly. Pořád je to ale jenom příprava. Každý tým v ní řeší svoje problémy, zranění a podobně. Tak to bylo i s Prostějovem," řekl uničovský kouč Strouhal.

Úvod zápasu skutečně vyšel domácím fotbalistům na výbornou. Už v první minutě šel po Žmolíkově kolmici sám na brankáře Richter a nezaváhal. Ještě v první desetiminutovce pak potrestal chybnou rozehrávku Zelenky Jeřábek.

„V obou případech se nám presinkem vybojovat míč a rychle se dostat za obranu soupeře. Tak by to mělo vypadat," lebedil si Strouhal.

Naopak na prostějovské straně tryskaly zcela jiné emoce.

„Nevstoupili jsme do klání příliš koncentrovaně," zlobil se trenér František Jura.

Jurovi tentokrát chyběl Jirouš, kterému se vrátila nemoc. Horečka vyřadila i Aleše Ruse. Hloch má zase natažená třísla a mladík Petržela pochroumané koleno. V pořádku nebyl ani Pavlík, ten však přes zdravotní problémy nastoupil.

„Máme sice velkou marodku, ale tohle se nám prostě nesmí stávat. Všechno bylo špatně, špatně, špatně," dodal Jura, který litoval, že se jeho týmu nepodařilo vstřelit za stavu 2:0 kontaktní branku.

Slušnou šanci měl Krč a po něm také Machálek. Ani jeden však neuspěl.

Místo toho se ve druhém poločase trefil po centru Schwarze podruhé Jeřábek, který ještě v závěru zkompletoval hattrick, když proměnil penaltu za faul na svou osobu.

Výsledkově nevydařená příprava Prostějova tedy pokračuje. „Nám bohužel nevyšel už první zápas s Hranicemi. Poté jsme se zvedli a utkání s Třincem a Frýdkem-Místkem jsme sice prohráli, ale výkon byl už dobrý. Bohužel v sobotu nás Uničov opět nachytal na holičkách. To si nyní musíme vyříkat," konstatoval Jura.

SK Uničov – 1. SK Prostějov 4:0 (2:0)

Branky: 1. Richter, 9., 64. a 84. z pen. Jeřábek.

Uničov: Uvízl (46. Havlíček) – Juřátek (46. Heinz), Ulma (46. Šalamoun), Vejvoda, Koutek – Vasiljev (46. Bača), Toman (46. Kuba), Žmolík, Langer (55. Schwarz) – Jeřábek, Richter. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Krejčíř (69. M. Hloch), Pavlík, Soušek, Pančochář – Hirsch (50. Fládr), Mazouch, Zelenka (69. Sečkář), Machálek (69. Novák) – Krč, Zatloukal (50. Šteigl). Trenér: František Jura.