Jeho mančaft rozhodl o vítězství během šesti minut první půle, když se po půlhodině hry nejdříve trefil kanonýr Aleš Krč pěkným „angličanem" a vzápětí zvýšil na rozdíl dvou branek sám před gólmanem Tomáš Vasiljev.

„V prvních minutách byl soupeř lepší, ale my jsme se do toho potom dostali a dali jsme dva góly," těšilo Balcárka.

Jeho mančaft si však následně situaci sám zkomplikoval, když nechal bývalého sigmáka Michala Holuba snížit. „Ve druhé půli byl soupeř zase aktivnější, výsledkem byla branka na 2:1. Potom jsme dvakrát, třikrát šli sami na brankáře, ale nedali jsme. V závěru nás soupeř mohl potrestat," uznal trenér Hanáků.

Uničov se tak třemi body opět dostal před Vítkovice, které jen remizovaly na Slovácku B, na druhé místo. „Určitě je to pro nás motivace, chtěli bychom skončit druzí. Hrajeme o prestiž a svá jména. Ale nečeká nás nic lehkého, nejdříve bojovná Líšeň a pak Vítkovice, které mají ve svém středu zkušené hráče. Máme hodně těžký los a musíme se dát do pořádku, hodně hráčů má různé šrámy," objasňoval Balcárek.

Otázkou tak je, zda není škoda, že Uničov nemá zájem o postup do Fotbalové národní ligy. Z důvodu administrativního sestupu béčka Sigmy je totiž stále možné, že se výše posune i druhý tým MSFL. „To je otázka na vedení, musíte se zeptat výše, proč tomu tak je," usmíval se bývalý ligový fotbalista.

Podle názorů řady fotbalových expertů i fanoušků totiž jeho mužstvo nemá o nic horších kádr než lídr z Prostějova či právě Vítkovice. „Těžko říct. Vítkovice nemůžu moc posoudit a v Prostějově to rozhoduje kvalita vepředu, hlavně Nekuda s Kroupou," uzavřel Jiří Balcárek.

SK Uničov – MFK Vyškov 2:1 (2:0)

Branky: 31. Krč, 37. Vasiljev – 56. Holub. Rozhodčí: Mikyska – Batík, Zaplatilová. ŽK: Dostál, Řehák – Studený. Diváků: 215.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Heinz, Vejvoda, Řehák (63. Můčka) – Dostál (79. Kasal), Binar, Nuc (90. Kuba), Vasiljev – Krč, Komenda. Trenér: Jiří Balcárek.

Vyškov: Klimeš – Studený (86. Račanský), Urbančok, Holub, Lahodný, Netopil, Stříž, Lička (46. Hodinář), Krejčí, Novotný, Neměček. Trenér: Jan Trousil.