Hulín je pro Uničov nepříjemný soupeř. Z posledních devíti zápasů se jim totiž podařilo tohoto soka porazit teprve podruhé, jinak s ním šestkrát prohrál. Tentokrát to bylo ale úplně naopak.

„S novým trenérem jsme se bavili o tom, že se nám proti tomuto soupeři nedaří, ale řekli jsme si, že musíme hodit tu bilanci za hlavu. Byl to nový zápas,“ prozradil uničovský forvard Komenda, že řeč na negativní bilanci před utkáním přišla.

„Slyším to tady od začátku sezony, na koho Uničov umí a neumí,“ dodal trenér Zbořil.

Vše to otevřela hned třetí minuta, kdy nádhernou kombinaci na pravé straně hřiště, kterou zakončil hlavičkou na přední tyči prvním letoším gólem Tomáš Komenda.

„Konečně mi to tam padlo. Už jsem se bál že gól nikdy nedám. Jsem jediný útočník ve střední Evropě, který dal první gól až v osmém kole,“ mluvil v nadsázce po utkání dvougólový útočník.

Uničov hned z protiútoku inkasoval, když si dal vlastní gól. Komenda byl i u druhé branky svého týmu, když se obtočil kolem hráče a do jasné šance vyslal nejlepšího střelce Uničova Jeřábka, který se nemýlil. Ukázalo se tím, jak moc hraje tento vytáhlý útočník pro tým.

„Každý zápas se snažím hrát víc pro tým než na sebe a ten tým ode mě góly potřebuje a já jsem doteď nebyl schopný je dát. Doufám, že teď budou přibývat góly a hlavně body,“ přeje si Tomáš Komenda.

Festival branek pokračoval ve dvacáté minutě a znovu to stálo za to, Ambrozek přihrál jesličkami na Krče, který z jedné vymetl zpoza vápna šibenici.

Další krásná individuální akce přišla v 67. minutě, kdy Aleš Krč obešel nádherně obránce na brankové čáře a předložil míč Jeřábkovi, který dal svoji sedmou branku v sezoně.

Tomáš Komenda přidal ještě druhou branku, znovu hlavičkou, znovu po centru Juřátka, ale tentokrát z přímého kopu.

„Šance jsem měl každý zápas, ale střelecká pohoda tam moc nebyla,“ hledal probuzený střelec důvody, proč mu to tam nepadalo dřív. Komenda navíc nebyl daleko od hattricku, když dvě minuty po svém druhém gólu trefil hlavičkou břevno.

SK Uničov – Spartak Hulín 7:2 (3:1)

Branky: 3. a 80. Komenda, 12. a 68. Jeřábek, 19. Krč, 86. Ambrozek, 88. Dostál – 5. Juřátek vl., 62. Motal. Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Slaminka. ŽK: Vasiljev – Kostka, Michálek. Diváci: 165.
Uničov: Uvízl – Juřátek, Rajnoha, Markovič, Koutek – Jeřábek (77. Kasal), Nuc (72. Dostál), Vasiljev (75. Vejvoda), Ambrozek – Komenda, Krč. Trenér: Zbyněk Zbořil.
Spartak Hulín: Chytil – Michálek, Kostka, Ondřejka, Dvořáček (76. Hradil), Šrom (82. Minář), Motal, Otruba (46. Malenovský), Zlámal, Vyskočil Mich., Tureček. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

MICHAL MUZIKANT