„Jeli jsme tam, abychom zlomili prokletí, které Uničov v Břeclavi tradičně mívá, protože tam nevyhrál nebo dokonce nebodoval několik roků," prohlásil uničovský trenér Jiří Navrátil. „Měli jsme obavy, ale chtěli jsme to nějak zastavit."

To se Hanákům povedlo již v prvním poločase. Ve 12. minutě ztratil stoper Dvořák na polovině hřiště balon a Aleš Krč se ze samostatného úniku nemýlil.

Hosté byli i nadále viditelně lepším týmem a netrvalo dlouho a padla další branka. Tentokrát dostal balon mezi stopery hostující Hrubý, přesprintoval Dvořáka a podél padajícího brankáře Prokopa přidal druhý gól.

Pasivní výkon Břeclavi potrestal pět minut před koncem prvního dějství Stříž, ke kterému se ve vápně šťastně odrazil balon napálený do jednoho z Břeclavských. Stříž na nic nečekal a poslal jej do sítě. O vítězi zápasu bylo prakticky jasno.

„První poločas nám vyšel. Ze čtyř šancí jsme dali tři branky," pochvaloval si uničovský lodivod.

„Nebylo to o fyzičce, tohle bylo o chuti. V první půlce jsme prostě na hřišti nebyli. Nešli jsme do žádného souboje, nebojovali, nebojovali, nechtěli hrát fotbal. Soupeř byl sice fotbalově lepší, to se musí uznat, ale přesto tam musí být vidět z naší strany aspoň snaha. Navíc jsme tři ze čtyř gólů soupeři prakticky darovali," řekl břeclavský trenér Karel Bečka.

Druhá půle začala pro domácí o něco lépe. Po faulu na střídajícího Carvalha se kopal trestňák, balon se ve vápně několikrát odrazil od nohou i hlav různých hráčů, až skončil na kopačce Ivana Dvořáka, který nekompromisně zavěsil a odčinil tak svá zaváhání z první půle.

Jenže hosté si připravili tu nejlepší odpověď. Jen pár minut po snížení se hosté vydali na zteč po levé straně, Stříž prošel s míčem do vápna a z téměř nulového úhlu překonal Prokopa.

„Gól na 4:1 soupeře zlomil a my jsme to s přehledem uhráli. Do nějakého tlaku jsme Břeclav vůbec nepouštěli," konstatoval trenér Uničova Navrátil.

Vítězství hostujícího celku mohlo být ještě vyšší, kdyby nejlepší hráč utkání Krč ještě před svým střídáním proměnil některou ze svých dobrých šancí. Jednu mu ale vyrazil Prokop, podruhé mířil těsně nad.

„Tam už nám to bohužel nepadalo," řekl Navrátil, který se však mohl usmívat: „Rozdíl mohl být daleko větší, ale nakonec jsme spokojeni," dodal.

Uničov se v příštím kole může těšit na zajímavý domácí souboj s Prostějovem.

MSK Břeclav – SK Uničov 1:4 (0:3)

Branky: 48. Dvořák – 40. a 52. Stříž, 12. Krč, 25. Hrubý. Rozhodčí: Z. Kneisl. Bez ŽK. Diváků: 100.

Břeclav: Prokop – Dobšíček (73. Jurčík), Dvořák, Zezula, Košut – Hloch, Simandl, Paděra, Sycha – Pospiš (46. Carvalho), Fojtík (46. Horváth). Trenér: Karel Bečka.

Uničov: Uvízl – Koutek, Řehák, Vejvoda, Heinz – Jeřábek (73. Kasal), Juřátek, Nuc (65. Konečný), Hrubý – Stříž, Krč (82. Schvarz). Trenér: Jiří Navrátil.