Proti Třebíči postrádal uničovský trenér Jiří Navrátil Michala Stříže, který mužstvo v poslední době svými brankami táhl.

„Dali jsme do hry defenzivnějšího Konečného, který mě mile překvapil. Má pořád na čem pracovat, ale zápas zvládl velmi dobře," pochválil Navrátil mladíka, který přispěl k dvoubrankové výh­ře.

Brankami ji ve druhém poločase zajistili Pavel Jeřábek a Aleš Krč.

„Byli jsme lepší už v prvním poločase, ale v produktivitě ještě máme co zlepšovat," uvedl Navrátil.

„Soupeř hrozil jen ze standardních situací, ale ty jsme tentokrát pohlídali," řekl Navrátil.

„O přestávce jsem hráče nabádal k trpělivosti. Že když budeme dál držet míč, šance přijdou," dodal Navrátil.

A přišly. Nejprve prostřelil brankáře Kotnoura z úhlu Jeřábek a následně se po Juřátkově přesném centru hlavou trefil Aleš Krč.

„Zasloužená výhra," měl jasno spokojený Navrátil.

Jeho soubor neprohrál už popáté za sebou. Po mizerném rozjezdu sezony, kdy soupeři procházeli uničovskou obranou, jak se jim zamanulo, je to příjemná změna.

„Moc nám pomohl příchod Ševčíka, protože do té doby jsme v obraně hořeli. On je rychlý, důrazný, dobře se doplňuje s Vejvodou, který se také uzdravil. Od té doby nám to šlape," pochvaloval si Navrátil.

„Snad nám to vydrží. Kromě Sigmy jsme teď přece jenom nenarazili na ty nejtěžší soupeře. Ti kvalitnější ale zase přijdou teď," dodal.

V příštím kole jede Uničov do Kroměříže.

SK Uničov – HFK Třebíč 2:0 (0:0)

Branky: 58. Jeřábek, 75. Krč. Rozhodčí: Černý – Podaný, Slabý.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Ševčík, Koutek – Jeřábek, Konečný, Juřátek, Žmolík (82. Nuc), Vasiljev (85. Schvarz) – Krč (81. Hrubý). Trenér: Jiří Navrátil.

Třebíč: Kotnour – P. Chalupa (79. Havránek), Komínek, Štourač, Š. Svoboda – Ošmera, Chlup, P. Svoboda (64. Podzemský), Dobrovolný – M. Chalupa, Florián (43. Dočekal). Trenér: Libor Zelníček.