Uničov předvedl v Holici spolehlivý výkon směrem dozadu a sám soupeře ohrožoval rychlými brejky. „Po nepodařeném utkání doma s Líšní jsme tentokrát potřebovali mermomocí úspěšný výsledek. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a potom se projevila kvalita směrem dopředu," těšilo uničovského kouče Jiřího Balcárka.

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal. Holice kombinovala a vytvořila si několik zajímavých příležitostí, ale o něco nebezpečněji působily akce Uničova.

Ten se mohl ujmout vedení v 9. minutě, kdy nádhernou technickou střelu vyslal na bránu Tomáš Nuc. Překonaného gólmana Muchu ale zachránila tyč. O několik minut později se už štěstí přiklonilo na stranu hostů. Po centru z levé strany se před obránce Lysoňka dostal Pavel Jeřábek, který zblízka hlavou poslal míč do brány.

Holice hrozila především ze vzduchu, ale hlavičky Murina ani Bučka se neujaly. Podobně skončila i dalekonosná rána Marka Heinze.

HFK tak v první půli potvrdil, že se finální fázi na podzim trápí. „Herně ta první půle nebyla zas tak špatná, ale Uničov dal po prvním centru gól a pak už to bylo těžké. My bohužel nemámě nikoho, kdo by nám dával góly," posteskl si Machala, jehož mužstvo na podzim dalo jen dvanáct gólů.

Definitivní zlom v zápase přišel těsně po návratu z kabin. Z druhého poločasu neuběhla ani minuta a Uničov odskočil svému soupeři na dva góly.

Po rohovém kopu se nejprve k zakončení dostal Řehák, jehož střelu zablokovala domácí obrana. Míč se však následně odrazil k Aleši Krčovi a ten ranou o tyč zvýšil na 2:0.

Gól ze šatny pořádně rozčílil domácího kouče. „Jdeme do druhé půle s tím, že se v prvních patnácti minutách do toho musíme dostat a zkusit dát gól. Ale za minutu jsme inkasovali a bylo po zápase. Pokud dostaneme gól minutu po příchodu na hřiště, takové mužstvo jako Uničov už si to pohlídá," konstatoval Oldřich Machala.

Naopak uničovským hráčům dodal druhý gól do zbytku zápasu potřebný klid. „Už jsme tam měli dvě tři šance předtím, kdy jsme mohli zvýšit na 2:0. To jsem hráčům trochu spílal v poločase, že jsme mohli dřív rozhodnout. Ale disciplinovaným výkonem jsme to zvládli, určitě si cením i nuly vzadu," těšilo po záapse Balcárka

Ten hodnotil vítězství svého mužstva jako zcela zasloužené. „Vyložených příležitostí jsme měli daleko víc. Jestli se nepletu, tak soupeř neměl za devadesát minut nějakou stoprocentní šanci," všiml si kouč Uničova.

1. HFK Olomouc – SK Uničov 0:2 (0:1)

Branky: 16. Jeřábek, 46. Krč. Rozhodčí: Dubravský – Drozd, Podaný. ŽK: Kucharčuk, Kováč – Krč, Nuc, Uvízl. Diváků: 136.

HFK: Mucha – Grézl (46. Bradáč), Kotouč, Murín, Lysoněk – Kucharčuk, Buček, Bernard, Rozsíval, Kováč – Heinz. Trenér: Oldřich Machala.

Uničov: Uvízl – L. Heinz, Řehák, Vejvoda, Koutek – Jeřábek, Binar (63. Komenda), Juřátek, Nuc (77. Kasal), Vasiljev (84. Kuba) – Krč. Trenér: Jiří Balcárek.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK