„Diváci museli být spokojení. Viděli šest gólů, obrovské nasazení i kvalitu z obou dvou stran.

Do utkání jsme šli s určitými absencemi, ale ti, kteří do utkání šli, chytili svou šanci za pačesy a požádali si o místo v základní sestavě," říkal po zápase trenér Uničova Miloslav Machálek.

Jeho mužstvo třikrát během souboje s druholigistou prohrávalo. Vždy ale dokázalo zvednout hlavu. Naposledy v poslední minutě.

„Viděl bych to trochu podíl i na soupeřově straně. Třikrát se dostal do vedení a neudržel to. Řekl bych, že v závěru už to byla chyba. Takové zkušené mužstvo jako Opava by to měla zvládat. Je není vidět, že není v optimální herní pohodě. Takové situace ale ve fotbale jsou. My jsme toho dnes dokázali využít," řekl Machálek.

Opava šla poprvé do vedení ve 28. minutě. Za obranu se dostal Šrom a v klidu překonal Dragona. Domácí ale odpověděli už za šest minut. Řehák narýsoval parádní kolmici na Jeřábka a fotbalista, jenž dorostenecká léta strávil právě v Opavě vyrovnal.

Podruhé se Opava prosadila šestnáct minut před koncem, kdy brankář Dragon neudržel Metelkovu střelu z dálky. Jenže tentokrát domácí vyrovnali ještě rychleji. Opavská obrana si při rohu absolutně nevšímala střídajícího Hrubého a ten to zblízka potrestal.

Ještě jednou to vypadalo v Uničově na opavskou radost, to když se trefil Ficek. Do konce zbývaly tři minuty.

Uničov však našel svého hrdinu ve Vladimíru Hrubém. V devadesáté minutě si našel ve vápně ostrý Jeřábkův centr a hlavou srovnal na 3:3.

„U něj byl v poslední době problém ve zdravotním stavu. Jinak patří k našim nejlepším hráčům a dnes to jen prokázal. Přišel a rozhodl," pochvaloval si kouč Machálek.

Naopak jeho protějšek Jan Pejša, který spolu s Jaroslavem Kolínkem převzal mužstvo po odvolaném Josefu Mazurovi, byl zklamán.

„Přijeli jsme s cílem postoupit a nastartovat mužstvo směrem k sobotnímu zápasu. Bohužel se to nepodařilo, i když můžeme vidět i pozitiva. Konečně jsme dali tři branky. Na druhou stranu tři branky, které jsme obdrželi byly zase po školáckých individuálních chybách. Je to pořád dokola," posteskl si.

V penaltovém rozstřelu totiž byli šťastnější domácí. Všech pět jejich střelců proměnilo, Nuc dokonce panenkovským obloučkem. Za Opavu naopak ve čtvrté sérii nedal Partyš. Tomáš Řehák pak poslal Uničov vstříc souboji se Sigmou.

Za úspěch vděčí i penaltovému tréninku.

„Včera si to kluci dali o dvacku na tréninku a do banku jsme dostali docela dost peněz. Ale vykrystalizovala nám z toho tato pětice," smál se Machálek.

Uničov – Slezský FC Opava 3:3 (1:1), na penalty 5:4

Branky: 34. Jeřábek, 75. a 90. Hrubý – 28. Šrom, 74. Metelka, 87. Ficek. Rozhodčí: Trávníček – Paták, Svoboda. ŽK: Nuc – Novák. Diváci: 415. Střelci penalt: Juřátek, Richtr, Jeřábek, Nuc, Řehák – Žmolík, Metelka, Prokeš, Partyš nedal, Ficek.

Uničov: Dragon – Juřátek, Ulma, Nuc, Koutek – Toman – Jeřábek, Řehák, Švajda (71. Hrubý), Krč (81. Večeřa) – Richter. Trenér: Miloslav Machálek

Opava: Novák – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Swiech (65. Hrabina) – Šrom (63. Partyš), Ficek, Metelka, Žmolík – Lokša (77. Radzinevi­čius), H. Prokeš. Trenéři: Jan Pejša, Jaroslav Kolínek