„Ale vzhledem k tomu, jak to vypadá ve druhé lize, si myslím, že rozhodně klidní být nemůžeme. Dnes jsem ale na výsost spokojen,“ říkal trenér SK Uničov Miloslav Machálek.

Na půdě posledního mužstva třetiligové tabulky to neměli jeho svěřenci jednoduché. „Domácí splnili to, co jsme od nich očekávali. Nebylo to ani tolik o fotbale, k čemuž přispěl hodně těžký blátivý terén, ale spíš o bojovnosti a nasazení,“ popisoval Machálek.

Jedinou branku zápasu vstřelil na konci prvního poločasu Vladimír Hrubý. Po standardní situaci se odražený míč dostal k Tomanovi, který kolmou přihrávkou poslal míč na Hrubého. Uničovský forvard pak i s trochou štěstí prostřelil brankáře Mendla.

Po přestávce měli mírně navrch domácí. „Řekl bych, že měli více ze hry. My jsme nebyli dostatečně aktivní směrem dopředu a proto jsme se dostali možná pod mírný tlak. Dokázali jsme mu ale dobře čelit,“ byl spokojen Machálek.

Pojistku vedení měl na kopačce v polovině druhé půle Kyselý, ale ani na dvakrát nedokázal po standardce dotlačit míč do sítě. „Kdybychom zvýšili na 2:0, tak by asi bylo po zápase, ale i tak jsme nakonec závěr zvládli,“ liboval si uničovský trenér.

Po třech výhrách na závěr podzimu se Uničov vyšplhal až na osmé místo tedy do první poloviny tabulky. Až se vnucuje myšlenka, že by bylo lépe, kdyby fotbalové soutěže ještě chvíli pokračovaly.

„Zaplať pánbůh, že už je konec a všichni si odpočineme,“ pousmál se nad tím Machálek.

„Jsme rádi, že jsme se na konci podzimu rozstříleli a dali ve třech zápasech sedm branek, ovšem bude pro nás lepší, když budeme mít čas dát se dohromady a důkladně se připravit na jaro,“ doplnil.

FC TVD Slavičín – SK Uničov 0:1 (0:1)

Branka: 45. Hrubý. Rozhodčí: Talpa – Machát, Šenkýř. ŽK: Melichárek – Sostřonek, Toman, Řehák.

Slavičín: Mendl – Ptáček, Šamánek, Belaška, Fábry (38. Lysáček, 75. Hudák) – Jaroš, Hnaníček, Řihák, Holek, Stýskala – Melichárek (86. Remeš). Trenér: Ervín Haraga.

Uničov: Uvízl – Sostřonek, Vejvoda, Novosad, Fiala – Juřátek, Kyselý (70. Krč), Toman, Švajda – Řehák (85. Heinz), Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.