V prvním poločase byli Hanáci lepším týmem. „Vytvořili jsme si tolik šancí, že to mělo být 3:0,“ přiblížil první dějství domácí trenér Zbyněk Zbořil.

Do druhého poločasu vstoupili naopak lépe hosté. Prosadil se Demeter, který byl na hřišti pouhých pět minut. Na druhé straně zachránil Velké Meziříčí od vyrovnávacího gólu jeden z obránců, který vykopl Krčův pokus z brankové čáry. Následně zvýšil Bouček.

„Jak už to bývá zvykem, tak z první šance z brejku nám soupeř dal gól. Potom jsme měli zase nějaké šance, ale po naší hrůzostrašné chybě dal soupeř na 2:0," litoval Zbořil.

Jeho svěřenci se nakonec branky dočkali. I na domácí straně se prosadil střídající hráč a byl jim Jeřábek. Deset minut před koncem vyrovnal na konečných 2:2 Bača.

„Jediné, co můžu hodnotit pozitivně je to, že to kluci nezabalili a dokázali ten zápas zremizovat,“ hledal kladné věci na utkání domácí kouč.

Uničovští fotbalisté tak nevyhrál doma ve třetím zápase po sobě. Jejich bilance na domácím trávníku se zastavila na pouhých sedmnácti bodech, což je třetí nejhorší výsledek ze všech celků MSFL.

„Divákům jsme letošní domácí výsledky nevynahradili. Pálili jsme jednu šanci za druhou a mohli jsme ještě i prohrát,“ zakončil Zbořil.

SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)

Branky: 75. Jeřábek, 80. Bača – 51. Demeter, 72. Bouček. Rozhodčí: Cieslar - Mikeska, Bureš. ŽK: Krejčí, Vlk (V.M.).

Uničov: Studený – Koutek, Krayzel, Vejvoda, Můčka – Binar (84. Rajnoha) – Dostál, Vasiljev (46. Jeřábek), Komenda, Bača – Krč. Trenér: Zbyněk Zbořil.

Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček, Puža (66. Simr), Kriegsmann (64. Berka), Bouček, Dolejš (46. Demeter), Vlk, Krejčí, Pokorný P., Duba, Komínek. Trenér: Libor Smejkal.

Autor: Michal Muzikant