Opava měla od prvních minut častěji míč na svých kopačkách, avšak do vážnější šance ji soupeř nepustil. Za zmínku stál jen centr Sedláčka na který Dvorník nedosáhl.

Opavský kapitán zkoušel v 17. minutě zakončit sám, jeho střela z dvaceti metrů ale minula bránu.

Ve 22. minutě poslal Sedláček přesný balon do vápna, Nekuda se z první snažil brankáře Uvízla přehodit, ten ale vyběhl a míč stačil vyrazit před sebe.

Celkově ale zápasu chybělo tempo.

Ani v dalších minutách prvního dějství nebyli Slezané schopni najít recept na dobře fungující defenzivu soupeře. A když už se Baránkova družina dostala ke střele, tak to bylo z dálky a navíc nepřesně, jako v případě Komendy.

Vzruch přinesla až v závěru poločasu individuální akce Wirtha, který se prodral až do pokutového území. Jenomže z nadějně vyhlížející akce vytěžili domácí pouze roh. Dvě minuty před koncem úvodního dějství pálil nebezpečně nad aktivní Sedláček.

Pro druhý poločas udělal domácí kouč změnu v sestavě. Skřehota nahradil Matěj Hrabina a Schaffartzik se posunul do zálohy a ofenziva Slezanů tím ožila.

První ovoce tohoto tahu přišlo v 50. minutě, Komenda přihrál volnému Schaffartzikovi, který otevřel skóre. O sedm minut později bylo na stadionu ještě veseleji, Sedláček kopal rohový kop, na přední tyči lízl míč hlavou Nekuda a bylo to 2:0.

Opava byla při chuti. Po Metelkově přiťuknutí se před Uvízlem zjevil Schaffartzik, jeho střelu sice brankář hostů krotil, avšak cestě do sítě nezabránil – 3:0.

Po dalším opavském útoku znovu zakončoval neudržitelný Schaffartzik, míč ale tentokrát pohladil břevno. Opava hru kontrolovala a do tabulky si připsala tři body.

Slezský FC Opava – SK Uničov 3:0 (0:0)

Branky: 50. Schaffartzik, 57. Nekuda, 72. Schaffartzik. Rozhodčí: Priesol – Cieslar, Duda. ŽK. Skřehot, Wirth. Diváci: 911

Opava: Godula – Schaffartzik, Dvorník, Švec, Keresteš – Wirth (84. Swiech) – Metelka, Sedláček (69. Binar), Skřehot (46. Matěj Hrabina) – Nekuda (61. Jurečka), Komenda (78. Lokša) Trenér Jan Baránek
Uničov: Uvízl – Heinz, Šalamoun, Vejvoda, Koutek – Bača (81. Muzikant), Žmolík, Toman, Večeřa (61. Juřátek) - Nuc (25. Kuba), Richter. Trenér Zdeněk Strouhal