„Je to ostuda. Takhle se Uničov do budoucna prezentovat nesmí a nebude," řekl.

Uničov odjížděl k zápasu s řadou zdravotních problémů v mužstvu.

Ve 26. minutě navíc ještě kvůli svalovému zranění přišel o kapitána Romana Vejvodu. Střídající obránce Novosad a forvard Richter, jenž v prvním kole zaznamenal hattrick, pak nastoupili pouze se sebezapřením.

„Na to bych to ale nesváděl. Daleko horší bylo, že jsme neplnili taktické pokyny, které jsme si před zápasem řekli," prohlásil Machálek.

Uničov prohrával od 19. minuty, kdy v rohu pokutového území podle názoru rozhodčího fauloval Nuc a Číhal z penalty otevřel skóre.

„Soupeře jsme pustili snadno do vedení. Celkově jsme ale byli málo sebevědomí a málo agresivní. Nehráli jsme to, co jsme chtěli," konstatoval trenér Machálek.

„Byli jsme si vědomi kvalit určitých hráčů Hulína, ale ukázala se naivita některých našich hráčů. Otruba, Laciga a Ševela asi tolik prostoru za poslední dva roky na hřišti neměli," doplnil uničovský kormidelník.

Do druhé půle poslal Machálek místo Fialy, který se sotva vrátil po zranění, střelce Richtera. Jenže ani to Uničovu nepomohlo.

„Fiala nestřídal kvůli výkonu. Chtěli jsme hrát prostě útočněji a s Richterem jsme to riskli, protože byl také nedoléčený. Bohužel to nevyšlo," řekl kouč.

Jeho tým pak do konce utkání ještě dvakrát inkasoval. Nejdřív na 2:0 zvyšoval Otruba a čtvrt hodiny před koncem dokonal dílo zkázy Ševela.

„My jsme měli párkrát možnost vrátit se do utkání. V útoku jsme ale byli sterilní. Měl jsem pocit, že bychom nedali gól, ani kdybychom hráli ještě další dva zápasy," uzavřel hodnocení uničovský trenér.

SK Spartak Hulín – SK Uničov 3:0 (1:0)

Branky: 19. Číhal, 56. Otruba, 76. Ševela. Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Batík. ŽK: Jeřábek. Diváků: 205.

Hulín: Dubec – Barcuch, Řihák, Václavíček, Číhal, Dvořáček, Kadlec, Laciga, Pacl (88. Němec), Ševela, Otruba (83. Zlámal). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda (26. Novosad), Ulma, Fiala (46. Richter) – Koutek, Juřátek, Nuc (62. Řehák), Švajda – Krč, Jeřábek. Trenér: Miloslav Machálek.