Poměrně početné zastoupení fandů čekalo v přátelském utkání na branku přesně dvacet minut. To se trefil domácí Binar krásně střelou z přímého kopu.

„S úvodem zápasu nejsem spokojený, protože jsme k tomu přistoupili nezodpovědně, nechali jsme soupeře hrát a my jsme byli ti druzí a byli jsme všude pozdě. To se potom otočilo, možná i tím, že jsme dali ten první gól,“ komentoval první minuty zápasu nový domácí trenér Dušan Žmolík.

Hned o dvě minuty později se po krásné kombinaci na levé straně po ose Svoboda, Komenda, Bača prosadil poslední jmenovaný střelou po zemi na přední tyč. Uničov od této chvíle začal jasně režírovat hru a do poločasu se ještě prosadil Krč.

Jakub Plšek
Střelec Plšek: Důležitá výhra! Na Plzeň teď můžeme jít v pohodě

Ve druhém poločase to byl festival šancí Uničova, který dvě z nich ještě proměnil. Nejprve se trefil Komenda, ale nejhezčí moment celého utkání přišel v 72. minutě, když Binar našel krásným pasem za obranu Krče, který si míč nenechal spadnout a rovnou z voleje jej poslal přesně do šibenice.

„Kdyby ten gól byl na videu, tak by se to dalo poslat někam na gól roku," komentoval jej domácí lodivod.
V posledních minutách Holice už jen kosmeticky upravila skóre na 5:1.

„Ke konci jsme hráli pořád odvážně, ale začali jsme vymýšlet různé kličky a nesmysly, které nikam nevedli. Inkasovaný gól jsem hráčům vyčetl, protože jsme je ve druhém poločase do ničeho nepustili, ale oni nám dají gól po naší nekoncentrovanosti. To se nemůže stávat ani za stavu 5:0, zlobil se uničovský kouč.

„S utkáním jsem spokojený, protože to splnilo účel, vyzkoušet si hrát do plné obrany. Celkově musím hráče pochválit, všichni o tu sestavu bojovali a určitě to dnes nebylo tak, že od začátku nastoupila základní sestava, která nastoupí i za týden," zakončil Žmolík, jehož svěřenci vstoupí do MSFL v neděli v 17 hodin na půdě nováčka z Vrchoviny.

Uničov – 1. HFK Olomouc 5:1 (3:0)

Branky Uničova: Krč 2, Binar, Bača, Komenda
Sestava Uničova: Uvízl – Můčka, Vejvoda, Krayzel, Seibert – Krč, Bača, Binar, Svoboda, Jeřábek – Komenda. Střídali: Bala, Purzitidis, Vichta, Antl, Dostál. Trenér: Dušan Žmolík.

MICHAL MUZIKANT