Na začátku měly především monogram domácích, jako první se ale trefily Hranice. „Modelský dobře prostrčil míč na sedmnáctiletého Vavříka a ten brankáře prostřelil,“ komentoval trenér SK Hranice Lubomír Kubica. Za pár minut ale srovnal Jiří Kobylík, který je v klubu na zkoušce. „Snad mu branka prospěje k tomu, aby se více uvolnil. Zatím mi přijde, že hraje trochu v křeči,“ přál by si kouč.

Výhru přinesla domácím penalta, kterou v 56. minutě trefil Fiala, v utkání ale mohlo padnout mnohem více branek. „Myslím, že to byl kvalitní zápas z obou stran, pološancí byla spousta, klidně to mohlo skončit 5:3 nebo 6:4. S přístupem hráčů mohu být spokojen, bohužel ale hrajeme všechna utkání v hodně úzké sestavě, hned pět hráčů totiž máme zraněných,“ litoval Strouhal.

Úzký kádr, to už je charakteristický rys fotbalového Uničova, teď ale možná zasáhne i do přípravy. Sobotní utkání s Mikulovicemi právě pro vysoký počet zraněných vkročilo na území zvané Nejistota.

„Toman, který marodil celý podzim, už by měl koncem týdne začít trénovat, Svačina se Šalamounem by měli být v pořádku během týdne, Vejvoda má zánět achilovky a Krpec má problémy s třísly. Věřím ale, že všichni marodi budou do čtrnácti dnů k dispozici,“ věří trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal.

Spokojený byl i trenér poražených: „Jsme rádi, že nás Uničov pozval, protože má jednu z nejlepších umělých trav v okolí,“ cenil si Kubica. Ten musel po podzimu lepit díry, které v sestavě zůstaly po hostujících hráčích.

„Do týmu byli zařazeni čtyři dorostenci a chtěli bychom stavět na vlastních odchovancích.“ Příprava Hranic bude pokračovat ve středu utkáním v Rožnově pod Radhoštěm.

SK Uničov – SK Hranice 2:1 (1:1)


Branky:
17. Kobylík, 56. (pen.) Fiala - 11. Vavřík.
SK Uničov: Kameník (46. Dragon) – Niessner, Poštulka, Siegel (46. Vybíhal), Novosad – Fiala, Špunda, Večeřa, Maliňák – Vaníček, Kobylík. Trenér Zdeněk Strouhal.
SK Hranice: Mojžíš (46. Chrastecký) – Bočan, Král, Richter, Smolka (46. Pančochář) – Kuchař, Anastazovský, Bušina (46. Machač), Vavřík – Ferenc, Modelský. Trenér Lubomír Kubica.

 

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

Miloslav Jančík